Bitki Koruma Eğitimleri tamamlandı

0
344
Bitki Koruma Eğitimleri tamamlandı

Bitki Koruma Eğitimleri tamamlandı

Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün , 19 Ocak tarihinde başlatılan “Bitki Koruma Ürünü Uygulama Belgesi Eğitimleri” sona erdi. Teknik personeller tarafından verilen Eğitimlere  ilçe genelinde bin 69 üreticinin katıldığı bildirildi.

 

 

-Doğru teşhis, uygun ilaçlama

Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Bilgiç, duyarlılık göstererek kurslara katılan üreticilere teşekkkür etti. Kursa katılan tüm üreticilerin başvurularının alınarak belgelerin düzenlenmesi işlemi için çalışmalar başlatıldığını söyledi.

Eğitim çalışmalarında üreticilere; “doğru zamanda, doğru teşhis konularak, uygun ilçalarla ve usulüne uygun ilaç atma” metodları ile ilaçlama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken uygulamalar anlatılarak ayrıntılı bilgiler verildi.

 

-Talep gelirse yeni kurs açılacak

Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Bitki Koruma Ürünü Uygulama Belgesi olmayan üreticiler reçete alamadıkları gibi, ilaçlama yapamayacaklar ve ürün satışında farklı sıkıntılarla karşılacaklar. Düzenlenen kurslara katılamayan üreticilerden talep gelmesi halinde 2015 yılının Temmuz ayı içinde yeniden kurs açılacak.

 

-ÇKS müracaatları için son tarih 30 Haziran 2015

Diğer taraftan, 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi kayıt/güncelleme işlemi yaptıracak olan üreticilerimiz bu işlemler için 30 Haziran 2015 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekleri duyuruldu.

ayrıca ürün değişikliği işlemlerini de (mücbir sebepler hariç) 15 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında İlçe Müdürlüklerine başvurarak yapabilecekleri bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.