0
533

Bisikletçilerin Köyceğiz Macerası

Köyceğiz ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Güz Günleri Köyceğiz Bisiklet Festivali sona erdi.

Köyceğiz Belediyesi ve Köyceğiz Belediye Spor Kulübü tarafından “Maceraya sen de katıl” sloganıyla düzenlenen festival kapsamında, 20 ilden 100 bisiklet tutkunu pedal çevirdi.

Köyceğiz Belediyesi Mesire Kamp alanındaki kayıt işlemlerinin ardından pedala basan bisikletçiler, Festivalin birinci günü;  “PORTAKAL YOLU” Köyceğiz-Hamitköy-Döğüşbelen-Şelale Toparlar-Köyceğiz etabı, İkinci günü; “SIĞLA YOLU” Köyceğiz-Yeşilköy-Zeytinalanı-Yuvarlak Beyobası-Eskiköyceğiz-Yangı-Köyceğiz etabı, Üçüncü günü; “KAUNOS YOLU” Köyceğiz-Hamitköy-Sultaniye Çandır-Teknelerle-Köyceğiz, Dördüncü ve son günü ise, “BALCILAR YOLU” Köyceğiz-Hamitköy-Döğüşbelen-Balcılar-Karabörtlen-Döğüşbelen-Hamitköy-Köyceğiz etabını dolaştı.

Katılımcılar belirlenen noktalarda mola vererek, bölgenin güzelliklerini yakından görme imkanı buldu. Bisiklet tutkunları, dört günde toplam 220 kilometre pedal çevirdi.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, yaptığı açıklamada, festivalin amacının bisiklet kullanımını artırmak ve ekolojik turizme katkı sağlamak olduğunu söyledi. Etkinliğin bölgenin tanıtımı açısından da büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Ceylan, “4 gün süren Festivalimizde Bisiklet tutkunlarını en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. İlçemizin doğal ve tarihi yerlerini görme imkanı buldular. Bisiklet kullanımını arttırmak adına da güzel bir etkinlik oldu.  Festivalin hem katılımcılar hem de Köyceğiz’in tanıtımı açısından olumlu geçti” dedi.

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.