Bisiklet tutkunlarından Cumhuriyet coşkusu

0
448

Bisiklet tutkunlarından Cumhuriyet coşkusu

Askıda Bisiklet Grubu tarafından Ortaca’da, bisiklet tutkunu öğrencilerin katıldığı Cumhuriyet bisiklet turu ve şenliği düzenlendi.

 

Etkinlik kapsamında, Dalaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ortaca Aydınlar İlkokul öğrencileri Cumhuriyet pastası kesti. Öğrenciler eğlencenin ardından Dalaman ve Ortaca’da farkındalık sürüşü yaptılar. Emniyet ekipleri de bisikletçilerin güvenli turu için tedbir aldı.

Askıda Bisiklet Grubu temsilcisi Zehra Erbil, Cumhuriyet bisiklet turu ve şenliği etkinliklerini bu yıl ikinci kez düzenlediklerini ve 1 hafta sürdüğünü söyledi.

Zehra Erbil, “burada amacımız çocuklarımıza birlik ve beraberliği, dayanışma duygusunu ve paylaşımı aşılamak. Yaptığımız eğlencenin yanı sıra öğrencilerimizle şehir içerisinde bisiklet turu atarak farkındalık yaratıyoruz. Öğrencilerimize güvenli sürüş eğitimi veriyoruz. Malzeme eksiği olan öğrencilerimizin eksiklerini tamamlıyoruz. Öğrencilerimizle uygun zamanlarında yaptığımız etkinliğin devamında okullarına da yaptığımız ziyaretlerle eğitimler veriyoruz.” dedi.

-“Askıda Bisiklet çığ gibi büyüyor”

İki yıl önce Ortaca’da başlattıkları “Askıda Bisiklet” projesinin çığ gibi büyüdüğünü ifade eden Zehra Erbil, “Projeye ilk başladığımızda kullanılmamış, az kullanılmış bisiklet, kask, forma ve bisiklet aksesuarı gibi malzemeleri Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’deki okullarımızda çocuklarımıza dağıtmaya başladık. Geldiğimiz noktada bisiklet dostlarımızın da özverili çalışmalarıyla, Ortaca’da başlattığımız proje Türkiye geneline yayıldı. Bugüne kadar, destekçilerimizle 50 çocuğumuzu bisiklet sahibi yaptık, bisiklet forması ve bunun yanı sıra bisiklet kullanımında gerekli olan kask, eldiven ve bisiklet ekipmanları dağıtıldı” diye konuştu.

-“Askıda bisiklet forması kampanyası”

Zehra Erbil, düzenledikleri kampanyayla “Askıda Bisiklet” projesine yeni bir boyut getirdiklerini belirterek şunları söyledi.

“Askıda Bisiklet” kampanyamıza forma satışıyla yeni bir ivme kazandırdık. Her sattığımız 3 formada 1 bisiklet alıyoruz. Şu an forma karşılığında 11 bisiklet aldık. Bunları Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de okul idarecileri tarafından belirlenen bisiklet ihtiyacı olan öğrencilere veriyoruz. Her bir bisikletin veya bisiklet aksesuarının öğrencilerimizle buluşmasında bisiklet tutkunu gönüllülerimizin çok büyük destekleri var. Yaptığımız projenin amacına ulaştığını görmek herkesi mutlu ediyor. Hepimizin amacı toplumda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak. Çocuklarımıza bisiklet sürme alışkanlığı kazandırmak. Başta çocuklara ulaşmamızı sağlayan öğretmen ve idareciler olmak üzere destekçilerimize teşekkür ediyorum”

ÖMER KUNDAKÇI

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.