Bisiklet tutkunları gün sayıyor

0
431
Bisiklet tutkunları gün sayıyor

Bisiklet tutkunları gün sayıyor

Ortaca Belediyesi ve Hürpedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği işbirliğinde 11-14 Mayıs tarihleri arasında bu yıl ikincisi yapılacak olan, “2. Hürpedal Bisiklet Festivali”ne rekor katılım bekleniyor.

 

Hürpedal Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Sevgi Kirak, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan bisiklet festivalinin kayıtlarının tamamlandığını, bisiklet tutkunlarına unutulmaz bir festival anısı yaşatabilmek için hazırlıklarının devam ettiğini söyledi.

Sevgi Kirak, “ikincisini düzenleyeceğimiz festivalimize yüksek seviyede katılım var. 250’nin üzerinde bisikletçi kayıt yaptırdı. Bu sayı bölgemizden de kayıt yaptırmadan bisikletçilerle birlikte dolaşacak olan dostlarımızla 500’ü geçecek diye bekliyoruz” dedi.

Bisikletçileri, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz bölgelerinde belirlenen parkurda pedal basacaklarını anlatan Kirak, “Bisikletçilerimiz 3 gün içerisinde bölgemizin inanılmaz güzel koylarını, doğasını ve tarihini görecekler. Rotalarımızı ona göre düzenledik, kültürel dostluklar kuracaklar. Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlememize rağmen organizasyonda görev alan arkadaşlarımızın sayesinde çok güzel geri dönüşler aldık. Daha önce gelen bisikletçi dostlarımızdan tekrar katılım var, daha kalabalık katılımla geliyorlar. Bunlar bizleri daha çok sevindiriyor, misafirlerimizi daha iyi ağırlamak adına motive ediyor. Bisikletçi dostlarımızla buluşmayı bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.