Bir hareketi dünyaya rezil etti

0
606
Bir hareketi dünyaya rezil etti

Bir hareketi dünyaya rezil etti

Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı Mahallesinde “Kantar” isimli köpeğini otomobilinde yer olmadığı gerekçesiyle aracının arkasına iple bağlayıp karayolunda sürükleyen Metin B.’nin hareketi dünya basınında da yer aldı.

Karayolunda araç sürücüleri tarafından görüntülenen olay sonrası, HAYDOS Derneği ekiplerince şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve köpek sahibinden alınarak HAYDOS üyelerine teslim edilmişti.
Köyceğiz Jandarma Karakolu’nda ifadesi alınan Metin B. hakkında Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldıktan sonra savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Olay ulusal ve yerel medyanın yanı sıra uluslar arası medyada da geniş yer aldı.
Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen, olayın Belçika ve Alman basını tarafından gündeme getirildiğini söyledi.
Dağdelen, “sorumsuz bir kişinin hareketi dünyaya rezil etmeye yetiyor. Dünyaca ünlü Bild gazetesi, sürüklenen köpeğin fotoğrafını kullanarak ‘bu görüntüler son derece rahatsız edici’, ‘umutsuz ve çaresiz bir köpek, cezası ise 80 avro’ gibi başlıklar atarak olayı okuyucularına duyurdu. İnsanları hayvanlara karşı biraz duyarlılığa davet ediyoruz. Bu görüntüler bize yakışmıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.