Bir Fotoğraf Gibidir Köyceğiz

0
373
Bir Fotoğraf Gibidir Köyceğiz

Bir Fotoğraf Gibidir Köyceğiz

Ekran Alıntısı

 

 

Muğla’nın ilçeleri deyince akla genellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye gelir. Buralara ulaşımı kolayca sağlayan havalimanı olarak da Dalaman’ın adı her yerde geçer.

Ama Muğla Dalaman karayolu üzerinde sağa ayrılan bir kavşağın yol gösterdiği Köyceğiz sanki hep biraz unutuluyor gibidir. Deniz turizmi ile değil de gölü ile beraber yaşaması belki bunda etkili olmaktadır ama Köyceğiz Gölü de zaten başlı başına bir dünyadır.

Yıllardır Köyceğiz’de yaşayan biri olarak her gün gölün kıyısında yürümekten, çevresinde buluna Ölemez Dağı’nı, sazlıkları, Delta Plajı’nı ve karabataklarımı görmekten mutlu oldum. Göl kenarındaki yürüyüşlerde bütün ahbaplarınıza bir şekilde rastlarsınız. Bu yaşantısıyla Köyceğiz, dünyada yaygınlaşan “Yavaş Şehir” sıfatını almaya aday. Hayat doğal olarak yavaş akıyor burada ve neredeyse herkesin bisikleti var.

Ayrıca hepimizin yapmayı sevdiği bir hobisi de var. Resim yapmak, müzikle uğraşmak gibi uğraşların yanında fotoğraf çekmek en sevilen aktivitelerden. Ama Köyceğiz Gölü size sunduğu manzaralarla bu uğraşıyı zaten hep tetikliyor. Klasik manzara çekimlerinin üstüne ayrıntıları da görebiliyorsanız fotoğraf çekmek apayrı bir zevk haline geliyor. Çiçekteki bir arının ahenkle titreşen tüylerine kadar alabiliyorsanız örneğin, ya da gölde batan güneşi arka plan yapıp paten kayan bir çocuğun yüzündeki mutluluğu yakalayabiliyorsanız fotoğrafçılık ruhunu da hissedebiliyorsunuz.

Fotoğraf çekme ve geliştirme çabamda Köyceğiz beni hep ileriye götürdü. Tabii ki bu konuda gelişen teknolojiyi de öğrenmeye çalışıyorum ama işin esası olan tema zaten hep çevremde. Makinem ve ben beraberce bu işi bırakmayacağız hatta bir sergiye bile dönüştüreceğiz. Kadim Köyceğiz Gölü ve yaklaşan bahar bize destek olacak.

Adnan Varol – Köyceğiz

Fotoğrafçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.