Bilinçsiz paylaşımlar yapmayın

0
809

Bilinçsiz paylaşımlar yapmayın

Dalaman’da bir süredir sosyal medya üzerinden ‘Zehirleniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ paylaşımlarına açıklama geldi.

Dalaman sanayi sitesinde atık yağlardan baz yağ elde eden fabrikanın sahibi Bilgehan İlhan, sosyal paylaşım sitelerinden yapılan olur olmaz paylaşımların vatandaşları paniğe sürüklediğini söyledi.

Fabrika sahibi Bilgehan İlhan, “Dalaman Sanayi sitesinde kurulmuş, açılımı, rafinasyon ve rejenarasyon olan atık yağlardan baz yağ elde eden tesis. Fabrikanın ne gaz üretimiyle ne de başka bir gazla ilgisi hatta hiçbir gaz çıkışı yok. Tamamen kapalı sistem olan modern bir tesis. Merak eden herkes gelip fabrikamızı görevliler eşliğinde gezebilir. Art niyetli olarak karalama kampanyası olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Çevreyi kirletmek yerine aksine çevreyi atık yağlardan kurtaran bir tesis olduğunu ifade eden İlhan, “Hiçbir kaçak ya da kayıtsız işimiz yok. İlgili bakanlıktan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ruhsatlarımız mevcut. Ne yerleşim alanında ne de turizm alanında. Sanayi sitesinde uygun görülen yerde faaliyetimizi sürdürüyoruz11 kişinin çalıştığı, 2 milyon liranın üzerinde yatırım yapılan ve önümüzdeki yıllarda geliştirilecek olan ek yatırım ve projeyle 30 kişinin istihdam edileceği bir fabrika yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Yapılan şikayet üzerine AFAD ekiplerinin ölçüm yaptığını ifade eden İlhan, “fabrika tamamen temiz çıktı, raporlar verildi. Hazırlanan raporlar, valilik başta olmak üzere tüm ilgili birimlere gönderiliyor. Yanlış bir durum olsa gereken işlem yapılır. Olur olmaz paylaşımlar vatandaşlarımızı da paniğe sürüklüyor ” dedi.

Melahat KANBUR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.