Yeni aday Süleyman Camuzcuoğlu

0
539
Yeni aday Süleyman Camuzcuoğlu

BEYHAN KORKUT

ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Yeni aday Süleyman Camuzcuoğlu

Ak Parti’den Dalaman Belediye Başkanı adayı olan Dr. Beyhan Korkut adaylıktan çekildi. Korkut’un yerine daha öçnce Dalaman Belediye başkanlığı yapan Süleyman Camuzcuoğlu’nun aday gösterileceği öğrenildi.

2004-2009 yılları arasında Ak Parti’den Dalaman belediye başkanılığı yaptığı sırada 2007 yılında Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılan yemek ihalesiyle ilgili açılan davada yerel mahkemenin verdiği kararın Yargıtay tarafından onanmasının ardından 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti’nin Dalaman belediye başkan adayı olan Dr. Beyhan Korkut’un adaylıktan çekildiği açıklandı.

Korkut’un adaylıktan çekilmesi seçim bürosunda düzenlenen toplantıyla duyuruldu. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Dalaman İlçe Başkanı Mehmet Orhan, aday Dr. Beyhan Korkut ve partililer katıldı.

Yargıtay’ın kararı onamasının ardından adaylıktan çekildiğini açıklayan Beyhan Korkut “Ak Parti’ye olan desteğim devam edecek. Yeni bir adayın belirlenmesi için Genel merkeze isim bildirildi. Ben şimdi kendisinden daha fazla çalışacağım. Tüm partililerimizi adayımızın arkasında olmaya davet ediyorum” dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk “Biz, Beyhan Korkut ile Dalaman’ın sorunlarını çözmeyi planlamıştık ancak, sandığa güvenmeyenler, millete güvenmeyenler, Dalaman halkına inanmayanlar bu akşam kirli oyunlarını yine sahneye sürdüler. Sayın Başbakanımız bu seçimler istiklal mücadelesi derken her halde Dalamanlı arkadaşlarımız bizim sayın Başbakanımızın ne demek istediğini iyi anlamışlardır. Bu seçimler  Dalaman’ın, Muğla’nın Türkiye’nin emin olun iktidar mücadelesidir. Milletine güvenmeyenler Milletine inanmayanlar sandığa inanmayanlar hep ayak oyunlarına başvurmuştur bu ülkede. 1923 yılından bu güne her türlü ayak oyunu seçim sürecinde sahneye konmuş ve bir takım kirli eller bu ülkenin üzerinde hep olmuştur. Dalaman’da oyun planlayanlar Dalaman halkının seçme hakkını elinden almak isteyenler Dalaman’a hizmet etmeye çok görenler emin olun 30 mart’ta sandığa gömülecekler. Biz Dalaman’a hizmet etmek istiyoruz, Sayın Başbakanımız Milletten aldığı gücü hepmillete verdi bizimde Dalaman’dan aldığımız gücü Dalaman’a harcamak bizim boynumuzun borcu, 2009 ‘da yarım bıraktığımız işleri devam edeceğiz, bizim derdimiz Belediye başkanlığı koltuğu değil Dalaman’a hizmet. Bugün Beyhan Korkut’un önünü kestiğini zandedenler unutmasınlar benim Başbakanım’a 3 Kasım  2002’de Muhtar bile olamazsın diyenlerdir. O gün Muhtar bile olamazsın diyenlere Başbakan olarak cevap verdiyse, Dalamanlılarda bugün bu oyunu yapanlara 30 Mart’ta cevap vermek zorundadır.” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.