BEN’e yolculuk filminin çekimleri tamamlandı

0
618
BEN’e yolculuk filminin çekimleri tamamlandı

 

BEN’e yolculuk filminin

çekimleri tamamlandı

 

1922 yılında İngiltere’de doğan, 30 yıldır Muğla Dalyan’da yaşayan  ‘Kaptan June’ ismiyle tanınan Türk vatandaşı June Haimoff’un yaşamını konu alan JURNEY TO SELF (BEN’E YOLCULUK) isimli belgesel filminin Dalyan çekimleri tamamlandı.

 

Filmin yapımcılığını çeşitli uluslararası ödüllü belgesel filmlere imzası atmış olan Fehmi Gerçeker, yönetmenliğini ise İstanbul’da birçok sanatsal proje, tiyatro oyunları ve kısa filmlere imzasını atmış olan Enes Kabaoğlu yürütüyor. Filmin özgün müzikleri Edinburg film müzik orkestrasının başkanı, ”Potemkin Zırhlısı” gibi dünyaca ünlü birçok filmin müziğini bestelemiş olan Yati Durant tarafından yapılacak.

1983 yılında İztuzu sahilinde bir barakada yaşamaya başlayan Kaptan June sahilde yapılmak istenen otel projesinin iptal edilmesine katkı sağlamış ve bu güne kadar bölgede caretta carettaların anası olarak anılmaktadır. Dünyada ise özellikle doğayı ve caretta caretta’ların korunması konularında tanınmaktadır.

Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutu, 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Saat 16.00’da Muğla Valisi Amir Çiçek’in de katılımıyla Dalyan Resort otelde filmin tanıtım kokteylinin yapılacağını duyurdu.

Tanıtım etkinliğinde, June Haimoff ‘a Dalyan’ın dünya ya tanıtılmasına, doğa ve hayvanların korunmasına yaptığı katkılardan dolayı özel plaket verilecek.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.