Belediyeye Kadrolu İmam

0
694
Belediyeye Kadrolu İmam

Belediyeye Kadrolu İmam

 

Dalaman Müftülüğü’nde 26 yıldan bu yana Tigem Camii Müezzini olarak görev yapan İlahiyat Mezunu Osman Özdemir Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın isteği ile Dalaman Belediyesi’ne yatay geçiş yaptı.

 

Uzun bir süre TİGEM Camii Müezzinliği yapan Osman Özdemir Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın isteği ve onayı ile Dalaman Belediyesi kadrolu imamı oldu.  Dalaman Belediyesi’nde görevine başlayan Osman Özdemir Dalaman Belediyesi’nde cenaze işleri  ve vatandaşların dini konuda talepleri ile ilgileniyor.

Belediyede görev almaktan mutluyum

Dalaman Belediyesi Kadrolu İmamı Osman Öztürk ,“ Her türlü dini konuda vatandaşların teleplerine cevap vermeye çalışıyorum. 26 yıldan bu yana Dalaman’da Müezzin olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye çalışıyorum. Artık Dalaman Belediyesi’nin personeli olarak hizmetlerimize devam edeceğiz. Dalaman Belediyesi bünyesine katılmaktan dolayı mutluyum” dedi

26 Yıllık tecrübesinden faydalanacağız

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet şaşmaz ise, “Dalaman Belediyesi olarak din görevlisine ihtiyacımız vardı. Osman Özdemir Hoca’da bu talebini bizlere iletti. Bizde bunu uygun gördük. Hocamızın 26 yıllık tecrübesinden faydalanacağız. Bundan sonra Dalaman Belediyesi’ne gelip remi nikah yaptıran kişiler resmi nikahlarını kıydırdıktan sonra dini nikahlarını da belediyemizde kıydırabilecekler.Vefat eden bayanların cenaze yıkama işleri için daha önceden kadromuzu kurmuştuk. Artık erkek cenazelerini de yıkama işlerini yapabileceğiz. Cenaze sonrasında hocamız cenaze evine giderek burada cenaze sahibinin isteği doğrultusunda Kuran-ı Kerim ve Yasin’i Şerif okuyacak” dedi.

Haber : Mustafa DEVECİ

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.