Belediye başkanı çocuklar gibi eğlendi

0
358
Belediye başkanı çocuklar gibi eğlendi

Belediye başkanı çocuklar gibi eğlendi

DSC_5190

 

Köyceğiz Kültür Şenliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen geleneksel yarışlarda çocuklar, veliler ve Belediye Başkanı Kamil Ceylan çuval yarışı yaptı.

 

Köyceğiz’de bu yıl ilki düzenlenen Kültür Şenlikleri kapsamında geleneksel yarışlar ve çocuk Uçurtma şenliği gerçekleştirildi. Kulak mesire alanında düzenlenen etkinlikte, çocuklar, veliler ve Belediye Başkanı Kamil Ceylan, çuval ve halat çekme yarışları yaptı.

Dereceye girenlere madalya ve kupa verilirken, etkinliğe katılan çocuklara 300 adet uçurtma dağıtıldı. Renkli uçurtmaların gökyüzünü süslediği şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Çocuklar ve veliler çuval yarışlarının ardından, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve belediye meclis üyeleri çuval yarışı yaptı. Meclis üyeleri bitiş çizgisine doğru yönelirken, belediye başkanı Kamil Ceylan’ın ise, ters istikamete başlama noktasına dönmesi renkli görüntülere sahne oldu.

Belediye Başkanı Kamil Ceylan, 4. Köyceğiz Yağlı Güreşleri etkinliğine bu yıl ilk defa ‘Kültür Şenliği’ni eklediklerini ve geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Amaçlarının geleneksel oyunları yaşatmak olduğunu anlatan Ceylan, “Çuval ve halat çekme yarışları yaptık. Çuvalı bize de giydirdiler. Ters koştum ve sondan birinci oldum. Kültür Şenliğimizi her sene üzerine koyarak devam ettireceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.