Baykuşu sıcakçarptı

0
270
Baykuşu sıcakçarptı

Baykuşu sıcakçarptı

HAYDOS Başkanı Dağdelen “duyarlı hayvanseverlere teşekkür ediyorum”

Ortaca’da vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan Baykuş, Gökova’daki hayvan hastanesinde tedavi altına alındı.

Ortaca’da vatandaşlar tarafından bulunan uçamayan baykuş, tedavi için Gökova’daki hayvan hastanesine getirildi. Gökova Medika-Vet Hayvan Hastanesi Başhekimi Göksel Bayramlı, uçamayan baykuşun teşhis ve tedavisine başladıklarını, kuşun “sıcak stresi” nedeniyle uçamıyor olabileceğini söyledi.

Baykuş’un doğaya döndürülmesi konusunda çalıştıklarını ifade eden Bayramlı,  Özellikle gece kuşlarının sıcağa bağlı ciddi zararlar gördüğüne dikkati çekti. Bayramlı, “Kuşun kanatlarında uçmasına engel herhangi bir yara izi yok. Baykuşun sıcaktan etkilenmiş olabilme ihtimali yüksek.  İlaçlamasını yaptık ve antibiyotik vereceğiz. Eğer beslenmeyi kabul ederse tekrar doğaya kazandıracağız. Yaklaşık bir hafta gözetim altında tutmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Ortaca Hayvan Dostları Derneği Başkanı Türkan Dağdelen ise vatandaşlar tarafından kendisine getirilen Baykuş’un uçamadığını, tedavi ettirmek için çaba gösterdiğini belirtti.

Dağdelen “bitkin halde bulunan bu Baykuş bir hayvan sever tarafından belediye görevlilerine verilmiş, onlarda bana haber verdiler tedavisini yaptıracağız. Duyarlı hayvanseverlere teşekkür ediyorum, umarım sağlığına kavuşur. Vatandaşlarımızın doğadaki tüm canlılara sahip çıkmalarını istiyoruz. Kimseye bir zararı olmayan bu canlıları bilerek yaralamanın mantığını anlamıyorum” dedi.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.