Baykuşu sıcak çarptı

1
405
Baykuşu sıcak çarptı

Baykuşu sıcak çarptı

 

Ortaca’da aşırı sıcak yüzünden bitkin düşen ve uçamaz hale gelen peçeli baykuş, veterinerde tedavi edildi.

 

Hava sıcaklıklarının son günlerde artması doğal yaşamı da olumsuz yönde etkiliyor. Ortaca’da bir baykuş vatandaşlar tarafından bitkin halde bulundu. Uçamayan baykuş, tedavi için Kal-Vet Veteriner Kliniğine getirildi. Tedavisi tamamlanan baykuş tekrar doğal ortamına salınacak.

Arzu Ceyhan, peçeli cinsi baykuşu yol kenarında bitkin halde bulduklarını anlattı.

Ceyhan, “Sıcaktan etkilenmiş olabileceği ya da yaralanmış olabileceği düşüncesiyle veterinere getirdim. Tedavisinin ardından tekrar doğaya salacağız” diye konuştu.

Veteriner Hekim Cengiz Aslan, ise; uçamayan baykuşun tedavisine başladıklarını söyledi.

Cengiz Aslan, “Uzun zamandır aç kalmış, ilk tıbbi denetimlerini yaptık. İlgili arkadaşa teslim ettik. Tedavi sürecini takip edeceğiz. Henüz yavru, havalar da çok sıcak olduğu için sıcakla beraber bulunduğu ortamda, aşırı sıcak olduysa bundan etkilenmiştir, yada daha serinlemek için kenara giderken binadan düşmüş de olabilir” dedi.

 

1 Yorum

  1. asmaun, Umarım senin de mutluluğun daim olur. A alya , iyi ki doğurmuşuz asmaun, kısmet olursa seneye yine yapacağım. Bu yıl olmadı malesef ycurly, ok teşekk r ederiz. naile teşekk rler sevda, ne kadar g zel b t n bu zamanı yalnız ge irmediğimi bilmek. bendenbizden, ok naziksin. annevebebisi,hep birlikte b y t yoruz işte ocukları ) Anne İş’te , teşekk r ederiz. Aslı , ok teşekk rler. Yeğenin sana p c klerini yolluyor. umur , teşekk rler. LaTiFe , iyi dileklerin i in teşekk r ederim. ağlayan, teşekk r ederiz. nihan , teşekk rler Papatya , biz de size sevgilerimiz yoluyoruz. Pratik Anne, ok teşekk r ederiz. moldavit, teşekk rler anne. sirar , teşekk r ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.