Bayan Moore’danHAYDOS’a ilgi

0
518
Bayan Moore’danHAYDOS’a ilgi

Bayan Moore’danHAYDOS’a ilgi

aa (2)

 

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, görme engelli eşi MaggieMoore ve rehber köpeği ‘Star’la Muğla’ya geldi.

Fethiye’de Hayvan Dostları (HAYDOS) Derneği Başkanı Türkan Dağdelen ile bir araya gelen MaggieMoore, Türkiye’deki ilk zamanlarında rehber köpeği ‘Star’la İstanbul’da birçok restoran ve mağazaya alınmadığını söyledi.

Moore, “İnsanlar, ‘Neden sokak köpeğini eğitip görme engelliler için rehber köpeği yapmıyorsunuz?’ diyorlar. Ben Türkiye’de birçok işyerine giremedim. Ama Türkiye son dönemde çok değişti. Zannediyorlar ki onlara değer vermiyorum. Ama rehber köpeği eğitmek uzun zaman alıyor ve onlar özel yetiştirilmeli.” dedi.

Moore, HAYDOS Bakımevinin Türkiye’nin ilk özel ve en büyük barınağı olduğunu ve yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini de sözlerine ekledi.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ise 18 Nisan’da İngiliz Büyük Elçiliğinde çalışan bir kişi tarafından arandığını ve randevu istendiğini belirtti.

Büyükelçinin Fethiye ziyareti sırasında kendisi ile görüşmek istediğini anlatan Dağdelen şunları söyledi:

Dağdelen, “Büyükelçilik çalışanı ‘Türkan hanım ben İngiliz büyükelçiliğinde çalışıyorum. Büyükelçimiz perşembe günü Fethiye’de akşam saatlerinde, çevre ilçelerde faaliyet gösteren STK’lar ile buluşmak istedi. Hayvan hakları konusunda sizin sözünüz geçti ve internet üzerinden yaptığımız araştırma sonucu sizin doğru insan olduğunuzu düşündük ve sizi Fethiye’ye davet ediyoruz. Ayrıca elçimizin hanımı Maggie hanım da görme engelli ve günlük hayatını rehber bir köpekle yaşıyor’ dedi. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.