BAŞKAN YILMAZ DALAMAN KÖYLERİNDEYDİ

0
793
BAŞKAN YILMAZ DALAMAN KÖYLERİNDEYDİ

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Dalaman Belediye Başkanı Sedat YILMAZ köy okullarını ve öğretmelerini ziyarette bulundu. Dalaman Belediye Başkanı Sedat YILMAZ döneminde genelensel hale getirilen öğretmenler günü kutlama ziyaretlerini devam ettirdi. Daha önceki yıllar da ilçe merkezine yakın olan köy Okullarını ziyaret eden Belediye Başkanı Sedat Yılmaz bu yıl da ilçe merkezine uzak olan köy okullarında görev yapan öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik etmek ve kutlamak amacıyla Elcik Köyü İlkokulu ve Orta Okulunu, Çöğmen Köyü İlkokulu ve Ortaokulunu, Gürleyik Köyü İlkokulu ve ortaokulunu ve Narlı Köyü ilkokulunu ziyarette bulundu. Okullarda bulunan yönetici ve öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunan Yılmaz öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve öğrencilerin sorunları dinledi.

Çöğmen Köyü İlköğretim Okuluna ziyarette bulunan Başkan YILMAZ okul yöneticileri öğretmenleri ve öğrencileri ile yaptığı sohbet sonrasında istek ve taleplerini dinledi.

Başkan YILMAZ daha sonra Çöğmen Köyü pazarcı esnafı ile sohbette bulundu. Pazarda karşılaştığı küçük bir kız çocuğuna hediye alan Sedat YILMAZ, daha sonra köy kahvesinde Çöğmen Köyü halkı ile sohbetlerde bulundu ve halkın sorularını cevaplandırdı. Köy halkından gelen sorular genellikle Muğla’nın Büyükşehir olması yönünde oldu. Köy halkının Büyükşehir belediyesinin köylüye çok yararlı olmayacağını köylüler tarafından ifade edildiği karşılıklı konuşmalarda Başkan YILMAZ yasayı Sayın Cumhurbaşkanımızda henüz onaylamadı. Sonuçlarını bekleyip birlikte göreceğiz dedi. Bizde siz halkımız gibi düşünüyoruz dedi.

 

Gürleyik Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ziyaretinde ise Okul  Müdürü öğrencilerinin oturma banklarının olmadığı söyledi.  Başkan Sedat Yılmaz bu taleplerini karşılayarak Gürleyik Köyü İlkokulu öğrencilerinin rahatlıkla kullanabileceği banklardan gönderdi. Başkan YILMAZ Gürleyik Köyü esnaflarını da ziyarette bulundu karşılıklı sohbet etti ve Gürleyik Köyü berberinde tıraş oldu

Narlı ilkokulu ziyaretinde öğrencilerin dersliğinde bulunan sobanın eski ve yıpranmış olduğunu tespit eden Başkan YILMAZ bu okula da yeni bir soba gönderdi.

             Belediye Başkanı Sedat Yılmaz bir gününü köyde görev yapan öğretmenlere bu köylerde yaşayan halkla beraber geçirdi. Bu köylerde görev yapan Milli Eğitim görevlilerine, başta öğretmenler olmak üzere günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Belediye Başkanı Sedat Yılmaz ilçemizde bulunan Cumhuriyet ilkokulunu ve Orta Okulunu, Özel Burç Meltem Kolejini de ziyaret etti. Öğretmenlerin ve okul yöneticilerin sorunlarını dinledi. Başkan Yılmaz’ı karşılarında gören Cumhuriyet İlkokul ve ortaokul öğrencileri Belediye Başkanıyla birlikte imza ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.  Belediye Başkanı Sedat YILMAZ’ın daha önceden planlanan yoğun programları nedeniyle diğer okullarda görev yapan öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına belediye personelince plaket hediye edildi.

 Dalaman Belediyesince 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere; İlçemizde bulunan tüm özel ve devlet okullarında görev yapan öğretmenlere ve tüm eğitim personeline 520 adet plaket hediye edildi.

         Son Olarak Dalaman Belediye Başkanı Sedat YILMAZ 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle ‘Milletimizin ve devletimizin geleceğinin emanet edildiği eğitim gönüllülerinin ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum görevleri başında şehit olan öğretmenlerimize Allahtan rahmet yine görevi başında yaralanan gazi öğretmenlerimize de sağlıklı ömürler dilerim dedi. >>Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.