Başkan Karakuş’un eşinden sosyal sorumluluk projesine ilk adım

0
1733

Dalaman belediye başkanı Muhammet Karakuş’un eşi Nesife Karakuş Haydos sokak hayvanları derneği başkanı Türkan Dağdelen ile ortaklaşa kermes düzenliyor.

4 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat :10:00 da Dalaman açık  pazar yerinde yapılacak olan kermesin tüm gelirleri Seydikemer’deki sahipsiz hayvanlar için harcanacak.

HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında ise şunları söyledi; “,Bizi takip eden destek olanlar bilir,biz HAYDOS,Dalaman ve Ortaca belediyesİ ekibi olarak kendi sınırlarımız aşıp komşu ilçelerde kısırlaştırma yapmıştık.
İki yıldan bu yana Burdur/Gölhisar/Çavdır ve Yeşilova ilçelerinde kısırlaştırdığımız köpek sayısı 1500 ü geçti.
O gün bugündür her ne kadar bir daha Yeşilova’ya gitmesek de Gölhisar ve Çavdır’dan hiç elimizi çekmedik.HAYDOS olarak Gölhisar barınağını baştan sona yeniledik.Gölhisar’da yaşayan veteriner hekim sevgili Ersin KARA’yı kısırlaştırma konusunda eğittik Gölhisar belediyesi ile anlaşmalı olarak,HAYDOS’unda desteği ile çalışmalarımız devam ediyor.
Bu seferki projemiz Muğla’nın /Seydikemer ilçesi.Seydikemer belediye başkanımızda rehabilite merkezi kuracak ama bu işler bir gecede olmuyor,o zamana kadar HAYDOS olarak destek vereceğiz.
Destek için projemizden Dalaman belediye başkanımızın eşi Nesife KARAKUŞ’a bahsettik.
Kendisi “sokaklarda yaşamak zorunda olan,Allahın sessiz kullarını korumanın,onların dertlerine çare olmanın bir insanlık görevi olduğunu”söyleyerek hiç düşünmeden bende varım dedi.Kendisine çok teşekkür ederiz.
Bu nedenle Nesife KARAKUŞ hanım önderliğinde 04-Mayıs-2019 tarihinde Dalaman açık pazar yerinde gelirinin tamamı Seydikemer canlarının kısırlaştırılmasında harcanmak üzere HAYDOS’la beraber bir kermes düzenleyeceğiz.Şimdiden başta başkanımız Muhammet KARAKUŞ eşi Nesife KARAKUŞ ve emeği geçecek olan herkese çok teşekkür ederiz”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.