Başka “Dağlar” ölmesin

0
85
Başka “Dağlar” ölmesin

Başka “Dağlar” ölmesin

Dalaman’da bindiği servis minibüsünden indiği sırada aracın altında kalarak yaşamını yitiren Dalaman Çiftlik İlkokulu Anaokulu öğrencisi 5 yaşındaki Dağlar Dağlaroğlu’nun cenazesi toprağa verildi.

-Başka Dağlar ölmesin

Dağlar Dağlaroğlu’nun babası Doğan Dağlaroğlu “kaza oğlum öğle yemeği için eve geldiğinde meydana geldi. Servis şoförünün acele etmesi ve serviste çocuklara refakat eden birinin  bulunmaması oğlumun hayatına sebep oldu. Küçük bir dikkatsizlik büyük acılar yaşatıyor insanlara. Serviste gerekli güvenlik önlemleri alınmış olsaydı bu acı yaşanmayacaktı. Bu işin peşini bırakmayacağız. Başka Dağlar ölmesin istiyoruz. Biz gereken neyse yapacağız. Yetkili makamlardan da denetimlerin daha

DALAMAN KAYMAKAMI YILMAZ ŞİMŞEK

da sıklaştırılmasını isytiyoruz” diye konuştu.

-İdari soruşturma açıldı

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek “öncelikle minik yavrumuzun ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Olayla ilgili adli soruşturma devam ediyor, servis sürücüsü gözaltında. Bizde idari soruşturma başlattık. Kimin hatası varsa gereken yapılacak. Gerek Emniyet birimleri ve gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından  Öğrenci servis işletmeleri ve sürücüleri ile ilgili dönem başlarında ve periyodik olarak sürekli denetimler ve uyarıcı toplantılar gerçekleştiriliyor. Bu toplantıları ve denetimleri daha da sıklaştıracağız” dedi.

-Servis şoförü gözaltında

Kazadan sonra Dalaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 48 S 5508 plakalı öğrenci taşıma servisi şoförü Muhammet Türker ‘in gözaltı işlemleri sürüyor. Türker’in işlemlerin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

-Cenaze toprağa verildi

Dağlaroğlu’nun cenazesi Dalaman Devlet Hastanesi morgundan alınarak Dalaman Merkez camiinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.