Barış Atay’ın gözaltına alınması

0
1055
Barış Atay’ın gözaltına alınması

Barış Atay’ın gözaltına alınması

Dalyan’da gözaltına alınan sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay (36), savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı

Ortaca’nın Dalyan Mahallesinde kaldığı otelde jandarma tarafından gözaltına alınan Barış Atay, Dalyan Jandarma Karakolundaki ifade işlemlerinin ardından Ortaca Adliyesine sevk edildi.

Yaklaşık bir saat boyunca savcıya ifade veren Atay, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sanatçının, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma faciasında, madenci Erdal Kocabıyık’a tekme atan başbakanlık müşaviri Yusuf Yerkel hakkında attığı bir tweet ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı şikayet nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.

Atay, adliye çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, söylediklerinin arkasında olduğunu belirtti.

Gözaltı kararına tepki gösteren Atay, “Her şey hakaret olarak algılanıyor. Bu karar Yusuf Yerkel denen şahsın özgüveninin nerelere ulaştığının bir kanıtıdır. Söylediklerimizin arkasındayız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük iş kazasında ölen 301 işçi ile hiçbir empati kurmadan yerdeki bir madenciyi tekmeleyecek kadar bir özgüven duyuyorsanız halkın hakkınızda ne dediği konusunda da aynı özgüvenle durmak zorundasınız.” dedi.

Atay, 22 Kasım 2013’te Redhack soruşturma kapsamında polis tarafından gözaltına alınmış ve 3 gün sonra serbest bırakılmıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.