Bakan Müezzinoğlu; “süreci bekleyeceğiz”

0
416
Bakan Müezzinoğlu;

Bakan Müezzinoğlu; “süreci bekleyeceğiz”

ÖMER KUNDAKÇI 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hilton Dalaman Sarıgerme Resort Otel’de düzenlenen 5. Ulusal Haseki Tıp Kongresi’nin açılış törenine katıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin kamuoyunda “tam gün yasası” olarak bilinen düzenlemedeki tıp fakültelerindeki öğretim üyelerinin muayenehanelerinin 18 Nisan’a kadar kapatılmasını öngören hükümlerin yürürlüğünü durdurmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

-Süreci bekleyeceğiz

Bakan Müezzinoğlu, “Bizim yasal düzenlememiz ile ilgili 18 Nisan’da muayenehanelerin kapatılma süreci ile ilgili kısım dışında bütünde sıkıntımız yok. Diğer düzenlemelerimiz devreye girdiğine göre o süreci de bekleyeceğiz” dedi.

Yalnız muayenehanelerin kapatılması ile ilgili 3 aylık süre konusunda yürütmesinin durdurulduğunu ifade eden Müezzinoğlu ; “Diğer bütünü hakkında herhangi bir sıkıntılı süreç yok. Bundan sonra genelini görüştükten sonraki karar sürecini bekleyeceğiz. Bizim yasal düzenlememiz ile ilgili 18 Nisan’da muayenehanelerin kapatılma süreci ile ilgili kısım dışında diğer bütünde bir sıkıntımız yok. O süreçte diğer düzenlemelerimiz devreye girdiğine göre o süreci de bekleyeceğiz” diye konuştu.

Eşi Faize Müezzinoğlu ile Dalaman Havalimanı’na gelen Müezzinoğlu’nu Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk karşıladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.