Bakan Müezzinoğlu, “20 bin uzman doktor açığımız var”

0
468
Bakan  Müezzinoğlu,   “20 bin uzman doktor açığımız var”

Bakan  Müezzinoğlu, 

“20 bin uzman doktor açığımız var”

ÖMER KUNDAKÇI – GÜNGÖR ÇOBAN

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hilton Dalaman Sarıgerme Resort Otel’de düzenlenen 5. Ulusal Haseki Tıp Kongresi’nin açılış töreni için geldiği Muğla’nın Dalaman ilçesinde cuma namazını Dalaman Merkez camii’de kıldıktan sonra vatandaşlarla sohbet etti. İlçedeki bir çay bahçesinde vatandaşların sorunlarını dinleyen Müezzinoğlu Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz’ın Dalaman Devlet hastanesi için doktor eksiği taleplerine cevap verdi.

-20 bin uzman doktor açığımız var

Hastanelerde cihaz alma konusunda sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; “Türkiye’nin 20 bin uzman doktor açığı var. Önümüzdeki yıldan itibaren 2 bin, 2 bin 500 uzman gelmeye başlayacak. En fazla sıkıntımız doktor açığımızdır. Hastaneler için cihaz alma sorunumuz yok,  sadece doktor sıkıntısı yaşıyoruz. Bu eksik sadece Dalaman’da değil” dedi.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt, AK Parti İl başkanı NihatÖztürk ile de görüşen Bakan Müezzinoğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.