Bahçeşehir Koleji 8 Mart’ta bir arada

0
416
Bahçeşehir Koleji  8 Mart'ta bir arada

fotoğraf 2DSC_0080fotoğraf 1

Bahçeşehir Koleji  8 Mart’ta bir arada

 

Bahçeşehir Koleji Okul aile birliğinin düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar günü, tanışma, kaynaşma ve kardeş okula destek çayı Dalaman Liykia Otel’de yapıldı.

Ege gölgesinin en büyük okulunu yaptık

Düzenlenen  çay gününde konuşma yapana Asiye Özalp: 1917 yılında açılmış benim köyüme okul, ama Dalaman’ın Çöğmen Köyüne 1916 yılında okul yapıldı. Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman’ın en iyi esnafları Çöğmen köyünden gelen esnaflardır. Bizde  okuma yazma oranı yüksek olduğu için, 10 yaşında hayal ettim Yerbelen Mahallesine okul yapmak için, ama Allah nasip kısmet etti 35 yıl sonra çevreye  Ege bölgesinin en büyük okulunu yapmış olduk 750 öğrenci kontenjanımız var, talep çok olduğu için büyüdük, büyüttük ve Dalaman’a da okul yapmayı planladık ve Bahçeşehir koleji ismi hakkını aldık, okulumuzuda Dalaman’a açtık. Çocuklarınız üzerinden takıldığınız veya  kafanızda soru işareti olursa bize her konuda danışabilirsiniz, biz öğretmen ailesiyiz. 1750 öğrencim var ve 400’e yakın öğrencimizi alamadık yerimiz kalmadı” Özalp, ”8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutlar ve hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim”dedi.

Kadın, Aydınlık bir geleceğin temelidir

Bahçeşehir Koleji Okul aile birliği başkanı Yasemin Gür; ”Kadınlarımıza değer vermek , geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Kadınlarımızın hayata daha fazla katılmalarının sağlanması, kadın zarafetiyle şekillenen bir sosyal hayata , daha aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın yegane koşuludur. Bu inançla ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü’’ kutluyorum. Dalaman Bahçeşehir Koleji Okul Aile Birliği olarak amacımız ; Okul yönetimi, öğretmenler ve veliler arasındaki ilişkileri güçlendirmek, gerekli işbirliği yaparak öğrencilerimizin, yüksek ideal ve evrensel değerlerle beslenen bir eğitim sisteminin içerisinde yer almalarını sağlamaktır. Temel hedefimiz okulumuzda ki ; eğitim ve öğretim kalitesini en üst seviyeye çıkartmak ve eğitim sistemi , sosyal sorumluluk projeleri ve birlik ve beraberliğiyle eğitim camiasında örnek bir okul olmasını sağlamaktır”

Kargınkürü okulumuzu destekliyoruz

”Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır diyoruz ve Kardeş Okulumuz Kargın Kürü İlkokulumuzu destekliyoruz. Bahçeşehir kolejinde yeni nesil eğitim anlayışı ile yetişen çocuklarımızın yeni dünyanın liderleri olacağına inanıyorum. Bahçeşehir kolejini yöremize kazandıran Kurucu temsilcimiz Tarık Özalp ve ailesine teşekkür ediyorum” Gür, Bahçeşehir Koleji Okulunun kurucuları olan Özalp ailesine ve okul aile birliği yönetimine teşekkür etti.

Lykia Otelde düzenlenen çay partisine, Özalp İlköğretim Okulu ve Bahçeşehir Koleji’nin velileri, Öğretmenleri ve Daire amirlerinin eşleri katıldı.

Haber : Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.