Avcı’ya tepki, Gürün’e çağrı

0
580
Avcı’ya tepki, Gürün’e çağrı

Avcı’ya tepki, Gürün’e çağrı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Ortaca Atatürk bulvarında ağır aksak yürütülen yol bakım çalışmasının uzamasına vatandaşlardan tepki.

Yolun bir taraftan yapılıp, bir taraftan sökülmesine, sürekli ara verilip çalışma yapılmasına anlam veremeyen vatandaşlar, Muğla Büyükşehir belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı sosyal medya hesabından paylaşımına tepki gösterdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e çağrıda bulundu.

-Başkan Osman Gürün’e mektup

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından aksayarak devam etmesinden dolayı mağdur olduklarını dile getiren esnaflar da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e mektup yazarak çağrıda bulundu.

Ortaca’daki esnaflar tarafından yapılan çağrıda;

“Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, Aralık ayı içerisinde başlayan alt yapı ve yol asfaltlama çalışması Büyükşehir Belediyesi’nin ihale şartnamesinin süresinin dolmasına rağmen bitirilmemiş olması, Turizm sezonunun başlamasına rağmen çalışmanın devam etmemesi Ortaca esnafını ve vatandaşını mağdur etmiştir. Vatandaş mağduriyeti olarak, Bankalarda olan ve resmi dairelerdeki işlerimizi engellemekte ve alışveriş ihtiyaçlarımızı araçla girebilecek yerlere girememekteyiz. Esnaf mağduriyeti olarak, elektrik, su, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, kira, personel maaşı, vb. iş yeri giderlerimizi mağdur olduğumuz için ödeyememekteyiz. Bu konu ile ilgili ödemelerimizde bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Yetkili mercilerin bu konuda hassasiyet göstererek Ortaca esnafına ve vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz”

-Avcı’ya tepki, “Kötü örnek, örnek değildir”

Muğla Büyükşehir belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı’nın sosyal medya hesabından “Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi, buna ne diyeceksiniz” örneğini anlamsız bulan vatandaşlar, “bu yol Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor, sorumlusu da Büyükşehir belediyesi ve ilgili bürokratlar. Çalışılması durumunda 1 günde bitirilecek olan 2 kilometrelik asfalt 1 ayda bitirilemedi. Büyükşehir Belediyesinin yapacağı işi Ortaca belediyesi mi takip edecek” diye serzenişte bulundular.

-Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi

Mehmet Ali Avcı’nın sosyal medya hesabından işin devam ettiğini açıkladığı ve “Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi, buna ne diyeceksiniz” örneği.

“Bu iş devam ediyor. Bir gecikme sorunu yaşanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere, Büyükşehirin ilgili bürokratları, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve bizler  gereken çalışmayı sürdürüyoruz.. Gecikmeden dolayı esnafımıza ve halkımıza özür borcumuz var. Şu bilinmeli ki, bu ihaleler 4734 sayılı kamu ihale yasasına göre yapılmaktadır. Bu yasaya göre belediyenin mütaahhit seçme hakkı yoktur. Mevcut yasa ne diyorsa buna uymak zorundayız. Devletin ihale ettiği işletde de çok uzun geçikmeler, işi bırakmalar, işi düzgün yapmama gibi birçok olayı yaşıyoruz. Muğla yoluna bakarsanız, Toparlar ve Döğüşbelen’de yolun asfaltının yapılmadığını görürsünüz. O yolun yapımına başlanalı 14 yıl oldu. Buna ne diyeceksiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.