Ata’yı Andık

0
375
Ata’yı Andık

Ata’yı Andık

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. Yıl dönümü dolayısıyla Dalaman’da anma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene; İlçemiz Kaymakamı Yılmaz ŞİMŞEK, Garnizon Komutanı Albay Murat Selçuk ÇOL, Belediye Başkanı Muhammet ŞAŞMAZ, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yanı sıra bir manga asker ile öğrenciler çok sayıda vatandaş katıldı.

Anıta çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenlerle iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu; daha sonra İstiklal Marşının söylenmesiyle birlikte bayraklar yarıya indirildi.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenden sonra TİGEM Salonunda düzenlenen programa geçildi. 2 dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman GÜMÜŞ yaptı.

Dalaman Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” adlı gösterinin sunulmasıyla tören sona erdi. Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.