Ata’ya mektup yazdılar…

0
542
Ata’ya mektup yazdılar…
????????????????????????????????????

Ata’ya mektup yazdılar…

 

Ortaca Cengiz Topel İlkokulu’ndan 4 öğrencinin Atatürk’e yazdığı mektuplar Anıtkabir Komutanlığı’nın “Atatürk’e Mektuplar” dergisinde yayınlanmaya değer görüldü.

 

Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Güven Durak, Anıtkabir Komutanlığı’nın, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı dönemi içerisinde Atatürk’e Mektup yarışması düzenlediğini söyledi.

Yarışmaya okuldan 40 öğrencinin mektup yazarak katıldığını ifade eden Güven Durak “Öğrencilerimizden, Hamza Anıl Biçer, Nilsu Muslu, Livaül Havva Şimşek ve Şevval Karataş’ın mektupları Anıtkabir Komutanlığı’nın dergisinde yayınlanmaya değer görüldü. Öğrencilerimizin mektupları binlerce mektup arasından seçilerek kitapta yayınlanmaya hak kazandı mutluyuz gururluyuz. Teşekkür mektubunun yanı sıra basılan dergilerden de öğrencilerimize hediye olarak gönderildi. Okul idaresi olarak da öğrencilerimizi günlük hediye ederek ödüllendirdik. Çocuklarımız için güzel bir anı olarak kalacaktır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk’e Mektup yarışmasında,  Hamza Anıl Biçer “Ulu Önder Atatürk’e”, Nilsu Muslu “Sensiz Olmuyor Atam”, Livaül Havva Şimşek “Sevgili Atam” Şevval Karataş ise “Mavi Gözlü Atam’a” adlı mektupları ile dereceye girdiler.

Anıtkabir Komutanlığı tarafından gönderilen öğrencilerin hediyeleri okulda düzenlenen törenle verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.