Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Sonbahar Şenliğinin Beşincisi Yapıldı.

0
478
Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Sonbahar Şenliğinin Beşincisi Yapıldı.

Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Sonbahar Şenliğinin Beşincisi Yapıldı.

 

 

Ortaca Belediyesi, Dalaman Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi’nin dört yıldır ortaklaşa düzenlediği “Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Sonbahar Şenliği’nin beşincisi bu yıl 26 Ekim 2014 Pazar günü Dalaman Çayı üzerindeki tarihi Atatürk Köprüsü’nde yapıldı.

Dalaman ve Ortaca halkının katılımıyla gerçekleşen piknik şenliğine halkın katılımı büyük oldu.58 motorcunun şenlik alanına girmesiyle etkinliğin açılışı yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başkanlar birer konuşma yaptılar. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi: “Dalaman Belediyesi, Ortaca Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi ile birlikte bu yıl beşincisini düzenlemiş olduğumuz şenliğimize hoş geldiniz. Öncelikle hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Bu köprü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin yöremize ilk hizmetidir. Biz bu şenliği daha önce 18 Mayıs 2014 tarihinde yapmayı planlamıştık. Ne yazık ki 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Manisa ‘da ki Soma maden faciası nedeniyle ertelemiştik. Sizlerin katılımıyla bugün bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Ortacalı ve Dalamanlı tüm vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor; hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Ortaca Belediye Başkan Vekili Cafer Erol’ da, şenliğe katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederek Ege Yolcu Dergisi ve motorcu grubuna teşekkür etti.

Konuşmaların ardından OFAD Halk Oyunları gösterisi yer aldı. Elma Yeme, Yumurta Taşıma, Çuvalla Koşma, Halat Çekme, Bilek Güreşi ve Balon Patlatma yarışmalarının yapıldığı şenlikte izleyiciler de yarışmacılarda büyük keyif aldı.

Daha sonra sahneye çıkan Yeşil Kasaba Müzik Grubu, solist Pınar Taşdöner eşliğinde bir birinden güzel şarkılar okudu. Türkiye’de birçok sanatçıya şarkı sözü yazmış ve yılın en iyi şiir yorumcusu seçilen şair Murat Selçuk Katıoğlu, kendi şiirleri yanı sıra ünlü şairlerin şiirlerini de yorumladı. İzleyicinin büyük sevgisini kazanan Katıoğlu’na plaket ödülünü Ortaca Belediye Başkan Vekili Cafer Erol verdi. Programın son bölümünde izleyicilere elektrik süpürgeleri, su ısıtıcıları, mikserler, ütüler, altınlar ve paralar hediye edildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.