ATAKENT İLKOKULUNDA AİLE EĞİTİMİ SONA ERDİ.

0
844
ATAKENT İLKOKULUNDA AİLE EĞİTİMİ SONA ERDİ.

ATAKENT İLKOKULUNDA AİLE EĞİTİMİ SONA ERDİ.

 

Milli Eğitim Bakanlığının “Okullar Hayat Olsun Projesi” Muğla İl  Milli Eğitim Müdürlüğünün “ Muğla Eğitiminde BİLGE  Hareketi  projesi  kapsamında,  Dalaman Atakent İlkokulu   sınıf Öğretmeni Erdal GÖK “ 7- 11 Yaş Aile Eğitimi   , Rehber Öğretmeni Mehmet Yılmaz  tarafından düzenlenen 12-18  Yaş Aile Eğitimi Programı”düzenlendi.

IMG_5671IMG_5678

Bu program ebeveynlerin güçlü noktalarını fark ederek, var olan becerilerini güçlendirmeyi hedefleniyor. Temel felsefesi “bütün anne babalar iyidir ve çocukları için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.” Bu program içinde yanan kültürdeki ailenin, anne babanın güçlü yanlarına duyarlı ve uygun olmayı hedefleniyor. Programın en genel hedefi anne, baba, çocuk ve ergen ilişkisini güçlendirerek çocuğun/ergenin var olan potansiyelini gerçekleştirmesini sağlamaktır.”

 

KATILIM BELGELERİ KARNE TÖRENİNDE VERİLDİ.

Dalaman Atakent İlkokulundaki  7-11 Yaş Aile Eğitimine; Sadike TÜRKER , Özlem TÜRKER, Nesibe YILDIZ, Arife OĞUZ Fazilet  KUŞÇU , Ayşen TOSUN ,Güldane GÜNAL, Sema ÇAKIR, SelmaGÜRHAN ,Melek ERTEN, Safiye UYSAL, Gülcan KOŞAR, Öznur BOLAT, Ülkü AVCI katılmışlardır.12-18 Yaş Aile Eğitimine ;Bircan Bulut ,Fatma Avcı, Fatma Korkmaz,Sacide Kuşcu,Zehra Yaygın , Durkadın Duyman Selda Duman ,Pınar Yukarılı,Tezcan Mert, Tuğba Bulut, Kezban Demir, Aynur Şimşek ,Gülzade  Katılmıştır. Katılımcılara belgeleri okulun karne töreninde çocuklarıyla birlikte eğiticiler Erdal Gök ve Mehmet Yılmaz tarafından verildi.

Katılımcılardan Aynur Şimşek  Aile eğitimin yararı ile ilgili bir konuşma yaptı.

Aile Eğiticileri Erdal GÖK ve Mehmet Yılmaz  ;Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde ,  Kasım ayında  başladığımız bu grup çalışmasına 14 hafta boyunca çok değerli zamanlarını ayırarak katılan velilerimizi; özverilerinden, eğitime olan ilgilerinden, çocukları için yaptıkları fedakarlıktan dolayı tebrik teşekkür ettiler.Karne töreninde ayrıca teşekkür ve takdirname alan öğrencilere belgeleri verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.