ANKET ELLERİNDE PATLADI…

0
2580

ANKET ELLERİNDE PATLADI…

Geçtiğimiz günlerde, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de 2019 yılında yapılacak yerel seçimler için “BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ” anketi yarıda kaldı.

Anketi, Ortaca’da Belediye Başkanlığı için aday olmayı planlayan bir siyasetçinin yaptırdığı, anlaşılmaması için de Dalaman ve Köyceğiz’i de ilave ettiği iddia edildi.

-Mevcut başkanlarla devam

Hangi şirket tarafından yapıldığı belli olmayan ankette, mevcut belediye başkanları için büyük destek çıktığı öğrenildi.

“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ” sorusuna, mevcut başkanlar, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik için yüzde 67, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz için yüzde 54, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan için yüzde 51 destek geldi.

“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ” anketinde en ilginç cevap ise Dalaman ve Ortaca için geldi.

-Dalaman ve Ortaca’ya aynı aday

Ankette en ilginç olay Ortaca ve Dalaman’da yaşandı. Anketörler, Dalaman Belediye Başkanlığı için yüzde 42, Ortaca Belediye Başkanlığı için de yüzde 30 aynı kişiyi önerdi.

Anketörler, “BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ” sorusuna 24 Haziran tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Ak Parti Muğla Milletvekili 5. sıra adayı Coşku Özel Eğitim Kurumları Müdürü Eylem Tan’ı gösterdi.

-Anketi yaptıran hüsrana uğradı

Ortaca Belediye Başkanlığı için aday olmayı planlayan bir siyasetçinin yaptırdığı, anlaşılmaması için de Dalaman ve Köyceğiz’i de ilave ettiği iddia edilen kişinin aldığı oy ise şaşırttı.

Ortaca’da, “BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ” anketi yaptıran kişinin yüzde 2’lerde kaldığı iddia edildi.

-Ömer KUNDAKÇI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.