Anadolu ve İmam Hatip Lisesi’nde tatbikat

0
510
Anadolu ve İmam Hatip Lisesi’nde tatbikat

Anadolu ve İmam Hatip Lisesi’nde tatbikat

IMG_7561

 

Dalaman ilçesinde Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Dalaman İtfaiye Grup Amirliği ve Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri (UMKE) tarafından Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi ve Dalaman İmam Hatip Lisesinde yangın söndürme ve acil müdahale tatbikatı yapıldı.

 

Sirenlerin çalmasıyla başlayan tatbikat, itfaiye ve UMKE ekiplerinin  binadaki öğrencileri tahliye etmeye başlayarak devam ederken, üst katlarda mahsur kalan öğrencileri ise itfaiye aracının hidrolik merdiveni kullanılarak tahliyesi yapıldı.

Tatbikatın ardından, itfaiye ve UMKE amirlerinin öğrencilere yangın gibi olaylarda nasıl davranılmaları gerektiğini ve yapmaları gerekenler hakkında bilgi verdi.

IMG_7553

Tatbikat ile ilgili açıklama yapan okul müdürü Ramazan Can, “Okulumuzda düzenlemiş olduğumuz yangın  söndürme ve acil müdahale tatbikatı başarıyla sonlandı. Öğrencilerimizin günlük hayatta ve ileriki zamanlarında bu tarz olumsuz vakalarla karşı karşıya kalması durumunda, nasıl hareket etmeleri gerektiğini teorik ve uygulamalı olarak düzenlemiş bulunuyoruz. Tatbikata öğrencilerimizi bilgilendiren itfaiye ve UMKE ekiplerine de çok teşekkür ederim” dedi.IMG_7551IMG_7552IMG_7550

Haber : Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.