Alo, HAYDOS’mu…

0
495

Alo, HAYDOS’mu…

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, ekibiyle birlikte bugüne kadar, evcil hayvanlardan, sokak hayvanlarına kadar birçok kedi ve köpeğin yardımına koştu. Bilinçsiz avlanmadan dolayı yaralanan yaban hayvanları da onların ilgi alanına girdi.

Avcılar tarafından vurulan, Şahin, Atmaca, Baykuş, Martı, Karga, Tilki, Domuz kurtardıkları yaban hayvanları arasında yerini aldı.

-Porsuk  ve Karga kurtardılar

Dalaman İncebel Tatil sitesinde boş bir havuzda iki tane yaban hayvanının zor durumda olduğu ihbarını alan Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen ve ekibi bölgeye hareket etti.

Uzun süren uğraşlar sonucu havuzdan çıkarılan iki Porsuk, tekrar yaşam alanlarına bırakıldı. Sarıgerme’de yavru bir Karga’yı da sıkıştığı yerden kurtaran ekip, günün yorgunluğunu doğaya kavuşturdukları Porsuk ve Karga ile attılar.

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, kuruldukları günden bu yana vatandaşlardan çeşitli ihbarlar aldıklarını Porsuk ihbarıyla ilk kez karşılaştıklarını söyledi.

Türkan Dağdelen, “Vatandaşların her ihbarını değerlendirmeye alıyoruz. bu bazen evcil bir hayvan da olabiliyor, yaban hayvanı da. İhbarların sıklığından görüyoruz ki vatandaşlarımız bizi, “Alo Haydos” diye kayıt yapmışlar. bizler her olaya yetişmeye çalışıyoruz. Ancak insanlar biraz daha duyarlı olsunlar bu havuza insan da düşebilirdi” dedi.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.