AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu: “Kim olursan ol gel”

0
1003

AK Parti Genel Başkan

Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu:

“Kim olursan ol gel”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.


Çiçeklerle karşılanan Jülide Sarıeroğlu, merkezde eğitim gören engelli öğrenciler ve aileleri ile görüştü. Engelli öğrencilerle resim boyama çalışması yaptı. Sarıeroğlu’na Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da eşlik etti.
Kurum yöneticisi Eylem Tan yapılan çalışmalar ve projeler hakkında Sarıeroğlu’na bilgi verdi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Cumhur İttifakının temellerinin 15 Temmuz’da atıldığını söyledi.
Sarıeroğlu, “Daha sonra Yenikapı ruhuyla güçlendirdiğimiz, arkasından Anayasa değişikliği Cumhurbaşkanlığı sistemi. Birlikte omuz omuza MHP’li kardeşlerimizle çalışmıştık. Ardından 16 Nisan’da halk oylamasında sahalarda omuz omuzaydık. 24 Haziran’da yine Cumhur İttifakı olarak seçimlerde yer aldık” dedi.
-“İlk seçim, tüm vatandaşlarımızın oyuna talibiz”
31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk seçimi olduğunu ifade eden Sarıeroğlu, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ideallerine, hedeflerine ulaşabilmesi için ilk adım yerelden başlar. Bu anlamda yine MHP’li kardeşlerimizle omuz omuza çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ama biz bütün vatandaşlarımızın oyuna da talibiz. Ayırımsız, ötekileştirmeden kim olursan ol gel diyoruz herkese. Bu bağlamda zaten yaşanan süreçler ortada. Diğer partilerin adayları belirlerken, meclis üyelerini belirlerken masa başında yaptıkları hesaplar kitaplar, teşkilatların verdikleri tepkiler ortada. Biz Cumhur İttifakı olarak masa başında bir iş yapmadık. Gönülden vatanımız, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için yollara çıktık. 82 milyon vatandaşımızla ilgili büyük hedeflerimiz var” diye konuştu.
-“Sandıktan çıkacak sonuçla 4.5 senelik bir seçimsiz süreç olacak”
Jülide Sarıeroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Özellikle Ak Parti olarak 17 yıllık iktidar dönemimizde, hayatın her alanında, kadınımız, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, emeklimiz, emekçimiz, çiftçimiz, işçimiz, esnafımız tüm toplum kesimleriyle alakalı çok güçlü düzenlemeler yaptık. Şimdi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bu yaptığımız başarı hikayesi niteliğindeki, devrim niteliğindeki düzenlemeleri önümüzdeki dönemde daha ileriye getirmek. İnşallah 1 Nisan sabahı Türkiye’nin istikrarla sandıktan çıkacak sonuçla 4.5 senelik bir seçimsiz süreç olacak. Bu süreçte biz tekrardan bismillah diyerekten reform gündemine, tekrardan vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileriyle ilgili güçlü düzenlemeler yaparak Türkiye’nin yoluna güçlü bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Hiçbir konu gerçekten gündeme gelmeyecek bir konu değil. Türkiye’nin potansiyeli dikkate alındığında çözülebilir, konuşulabilir, istişare edilebilir ve yol alınabilir. Önemli olan bu dönemde birlik beraberliğimiz, vatanımızla ilgili kirli planlar, kirli hesaplar içinde olanlar var. Bir kenarda el ovuşturmuş 31 Mart akşamı farklı bir sonuçla Türkiye’nin karşı karşıya kalıp, sonrasında kaos hesapları içerisinde olanlar var. Ama bu güne Türkiye’nin sıkıştığı anlarda, milletimiz ferasetiyle, basiretiyle her zaman zor zamanlarında önünü açmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.