0
1067

AK Parti Dalaman İlçe teşkilatından
Yat limanı ve Projeler ile ilgili açıklama

AK Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş ve Ak Parti Dalaman Belediye meclis üyesi Cenk Sönmez, düzenledikleri basın toplantısında yıllardır beklenen Yat Limanı Projesi ve devam eden projeler ile ilgili basın açıklaması yaptı.

AK Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş, “11 Ekim 2017 tarihinde meclis üyelerimiz, Muğla ilinde yapılan “Bütünleşik Kıyı Alanları Planı” bilgilendirme toplantısına katılmış, Mekansal planlama genel müdürümü ve MKYK üyemiz ile temas kurmuşlar, Dalaman’ın sorunları ilgililere aktarmıştır. İlçe yönetimimiz ile koordineli yapılan bu çalışmalar esnasında edindikleri bilgileri kamuoyu ile paylaşmışlardır” dedi.

Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş açıklamalarını şöyle sürdürdü. “Bu bilgilendirme neticesi toplumda bazı yanlış anlaşılmaların oluşması üzerine bir basın açıklaması yapıp, kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur” diyen Muhammet Karakuş, “Bilindiği üzere yıllardır süregelen bir yat limanı projemiz var. Bu projenin hayata geçmemesi için çaba sarf eden insanlara karşı mücadele vermekteyiz. Mevcut imar planlarında yer almasına rağmen, bir siyasi partinin ve onun tetikçilerinin yat limanının hayata geçmemesi için verdikleri mücadeleye hepimiz şahit olduk. Takip edilmeyen, itiraz edilmeyen mahkeme süreçleri ile turizm kenti projemiz ve yat limanı projemiz elimizden alındı. Bugün yola çıktığımız noktadayız. Bu projeyi imar planlarına işletme gayretindeyiz. Ama görüyoruz ki bu malum siyasi parti ve tetikçileri de boş durmuyor, “Dalaman” isminin marka olmaması için gayret gösteriyorlar. El altından bu projenin hayata geçmemesi için çalışan bu partiyi ve tetikçilerini Dalaman çok iyi biliyor”

-Dalaman Acıpayam yolu Büyükşehirin elinde…

“Denizli’yi Dalaman’a bağlayacak yolumuz şu an Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu altında olduğu için, ilgililerden Dalaman halkı adına bu yolu talep ediyoruz. İmkanlarını adil kullanmayan belediyenin taleplerimize kulak tıkamasını yadırgamıyoruz”

-Dalaman Adliyesi için girişimde bulunduk…

“AK Parti Dalaman İlçe Başkanlığı olarak Adliyemiz ile ilgili hazırladığımız dosya Sayın Bakanımıza ulaştırılmıştır. Yatırım planlarına alınması durumunda ihale süreci başlayacaktır. Dalaman ve Ortaca’yı temsil edecek büyük bir adliye sarayı için girişimde bulunduk. TİGEM’den Adalet Bakanlığı’na devredilen bu arazi için, devir esnasında tarım arazisi olarak verildiği için yaşanan pürüz nedeniyle şu an için beklemede. İnşallah bu prüzü kısa sürede atlatıp bölgeye büyük bir Adliye sarayı kazandıracağız”

-Dalaman Sivil Havacılık Fakültesine 2 milyon lira…

“Havacılık okulumuza Bakanlığımızdan 2 milyon lira ödeneğin onayı alınmış, ilerleyen günlerde üniversiteye aktarımı sağlanacaktır. Belediyece temelinin atılması beklenen okulun şu an için temeli atılmadı. Bir an önce kaba inşaatın başlamasını istiyoruz”

-Projeye sahip çıkılmadı

AK Parti Dalaman Belediye Meclis Üyesi Cenk Sönmez ise yat limanı projesine sahip çıkılmadığını ifade etti.

Sönmez, “İmar planından çıkan yat limanı için Dalaman protokolü ve halkı sahip çıkmadı. Dava sürecine resmi olarak müdahil olunmadı. Bilirkişi raporuna itiraz edilmedi. Yaşananlar üzerine elimizdeki yat limanı mevcut imar planı iptal edildi” dedi.

Güngör Çoban

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.