AFAD, Jandarma, köylüler Veli dede için seferber…

0
165
AFAD, Jandarma, köylüler Veli dede için seferber…

AFAD, Jandarma, köylüler Veli dede için seferber…

a (7)

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Muğla’nın Dalaman ilçesinde evden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 73 yaşındaki Veli Arslan her yerde aranıyor.
İlçeye bağlı Şerefler mahallesinde ikamet eden Veli Arslan, 14 Nisan 2017 Cuma günü sabah saatlerinde evden ayrıldı. 4 gündür haber alınamayan Veli Arslan’ın bulunması için Muğla AFAD, Jandarma, Dalaman Belediyesinden bir grup personel ve köylüler seferber oldu. Arama çalışmalarına Muğla Jandarma Komutanlığından iz takip köpeğinin de eşlik ettiği öğrenildi.
Zaman zaman yaya olarak çevredeki köylere gittiği belirtilen 73 yaşındaki Veli Arslan, eski yol ve patikaların bulunduğu Dalaman, Şerefler, Kargınkürü, Kırcagedre ve Göcek mahallelerinde dağlık alanda aranıyor.Arama ekiplerine gelen telefon ihbarları ise anında değerlendiriliyor.
Kayıp Veli Arslan’ın kızı Tuba Koş, babasının 14 Nisan’da sabah saatlerinde kimseye haber vermeden evden ayrıldığını o gündür bu gündür kendisinden bir daha haber alamadıklarını söyledi.
Koş, “Çevreyi arıyorlar hiçbir yerde yok. Daha sonrasında Jandarma, AFAD yakın çevrede arama yaptı, sonraki günlerde alan geliştirildi ama yine haber yok. Bir iki ihbar alındı, görüldüğüne dair sonuç çıkmadı. Hala aramalar devam ediyor, bir duyan olursa, gören olursa lütfen bize haber versin” dedi.
Babasının yaşlılıktan dolayı ufak tefek unutkanlıklar yaşadığını anlatan Koş, “birikmiş parasını tuttuğu bir yer vardı, onları eve bırakmış. Cebinde olan parası, kimlik, telefon, bütün belgeler, banka kartı her şey evde. Yanına hiçbir şey almadan günlük kıyafetleriyle, günlük ayakkabılarla çıkmış gitmiş. Gezmek amaçlı gitmiş değil” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.