Adım adım, 465 kilometre

0
529

Adım adım, 465 kilometre

Muğla’da turizmi çeşitlendirme çalışmaları kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’ya Dalyan Turizm, Kültür ve Çevre Koruma Derneği tarafından sunulun ‘Köyceğiz, Ortaca, Dalaman Yürüyüş ve Bisiklet Yolları’ projesinde “Eco Trails” sona yaklaşıldı.

-Mutlu sona 3 ay kaldı

The Eco Trail projesi kapsamında 350-400 km yürüyüş ve 500-600 km de bisiklet rotası bulunuyor. Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de kapsayan güzergahta 47 mahalle yer alıyor. 22 Ekim 2015 tarihinde başlayan proje, 23 Ekim 2017 tarihinde sona erecek.

300 bin 750 TL bütçeli projenin finansmanının 224 bin 730 TL’sini GEKA, 25 bin 440 TL’sini Dalaman Belediyesi, 25 bin 440 TL’sini Ortaca Belediyesi, 21 bin 200 TL’sini Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ve 3 bin 760 TL’si de Dalaman Ortaca Turizm Altyapı Birliği (DOTAB) tarafından karşılanacak.

-Her an bir fotoğraf karesi

Köyceğiz, Ortaca, Dalaman Yürüyüş ve Bisiklet Yolları  projesi “Eco Trails” proje sorumlusu Murat Demirci ve ekibi, Yağmur çamur, sıcak soğuk demeden 2 yıldır yürütülen projede 465 kilometrelik alanı haritaladı. Yönlendirme tabelaları, işaretlemelerle çalışmalar devam ediyor. Demirci ve ekibi, çalışmaların başladığı günden bu yana binlerce fotoğraf karesiyle muhteşem rotaları gözler önüne serdi. Proje, Alternatif turizm faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlayacak.

-Temmuz sıcağında bir gün

Köyceğiz, Ortaca, Dalaman Yürüyüş ve Bisiklet Yolları  projesi “Eco Trails” proje sorumlusu Murat Demirci, çalışmaların ne şartlar altında yapıldığını sosyal paylaşım sitesinde takipçilerine duyuruyor.

Murat Demirci, bir gününü şöyle paylaştı:

“11 Temmuz 2017: The ECO Trails’ın yürüyüş rotalarını boya ile işaretlemeye devam ediyoruz. Malum, hava çok sıcak; önlem olarak 13:00 – 16:00 arası ara verip akşam serinliğinde işe devam ediyoruz. Boya ve fırçanın yanında buzlu su standart ekipman oldu. Eldiven kullanmayı çoktan bıraktık; bacakları ve kolları da sivrilere teslim ettik. Bu zor şartlarda, hak ettiklerinin çok altında bir ücretle işini aksatmadan yapan ekibime teşekkür ederim. Bugün, Köyceğiz palmiye merkezinden Toparlar şelaleye doğru işaretleme yaptık. Sığla ormanlarında taş, kaya, direk hemen hemen hiç olmadığı için, işaretlemeyi önceden boyadığımız metal plakaları ağaç üzerine çakarak yapıyoruz. Sığla ormanında yürüyüş ve bisiklet rotası aynı güzergahı kullanıyor; bisikletçileri egzantrik bir rota bekliyor:)

Melahat Kanbur-Gürcan Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.