Acımasız sürücüye, Adalet acımadı…

0
515
Acımasız sürücüye, Adalet acımadı…

Acımasız sürücüye, Adalet acımadı…

Ortaca’da, 12 Ekim 2015 günü akşam saat 20.30 sıralarında hiçbir güvenlik işareti ve kaldırımın bulunmadığı yaklaşık 3 kilometrelik okul yolunda yürürken alkollü sürücünün ölümüne yol açtığı Alper Karadağ kazasında sonuç çıktı.

 

-5 yıl 4 ay hapis, ehliyete 3 yıl men..

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Alper Karadağ’a çarptıktan sonra olay yerinden kaçan otomobilin alkollü sürücüsü 53 yaşındaki Ahmet Demir’e, “eylemi bilinçli taksirle gerçekleştirdiği” gerekçesiyle 5 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.  Ehliyetine 3 yıl süre ile el konulan sanığın kazadan sonra kaçması dikkate alınarak takdir indirim nedenlerinin yer olmadığına karar verildi.

Ortaca Adliyesinde görülen 7. ve son duruşmada çıkan kararın ardından tutuklanan Ahmet Demir, cezaevine gönderildi.

 

Kazadan sonra kaçan sürücü Ahmet Demir, ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerince yakalanmış, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış, 40 gün cezaevinde yattıktan sonra çıkarıldığı ilk mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

 

-Yüreğimize su serpildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Alper Karadağ’ın babası Çetin Karadağ, “verilen hiçbir ceza oğlumuzu geri getirmeyecek. Yargıya güvendik, olayın peşini bırakmadık. Suçlular cezasını çeksin. Verilen ceza ile bir nebze olsun yüreğimize su serpildi” dedi.

-Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ortaca Devlet Hastanesi ve kusuru olanlara dava

Çetin Karadağ, “Bilirkişi raporunda oğlum, Karayolları Trafik Kanunu, yayalara ait kusurlar bölümünde yer alan maddeye göre, “yol içinde koşmak, yürümek, oynamak ve oturmak” kusurunu ihlal ettiği görüş ve kanaatine varılmıştır” deniliyor. Raporda sürücü Ahmet Demir’in ise alkollü otomobil kullandığı görüşüne yer veriliyor. Burada ne kaldırım var nede yayaların yürüyebileceği güvenli bir alan, nasıl olurda çocuğumuz kusurlu bulunmuştu anlayamadık.  Çocuğum normal yürümesi gereken yolda yürürken arkadan gelen sarhoş sürücü hiçbir fren yapmadan çocuğuma vurmuş ve bırakıp kaçmıştır. Bize göre güvenlik kamerası görüntülerinde her şey apaçık ortada. Kaldırım ve yoldan sorumlu bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ortaca Devlet Hastanesi ve kusuru olanlara dava açacağız” diye konuştu.

 

Alper Karadağ’ın dayısı Aslan Akçay ise, “biz baştan beri adalete güveniyorduk, verilen ifadelerde ve bilirkişi raporunda olayın çarpıtılmaya çalışıldığını gözlemledik. Yüce adalet yapanın yanına kar kalmayacağını gösterdi” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.