Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

0
564
Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

Açıköğretim sınav sonuçları 30 Ocak 2017 Pazartesi mesai saatlerinin başlamasıyla birlikte açıklandı.

Haber :  Güngör ÇOBAN

14-15 Ocak 2017 Cumartesi-Pazar günü 3 oturumda gerçekleştirilen 2017 Açıköğretim sınav sonuçlarını internete girerek sistemden kontrol edebilirsiniz. 2. Dönem kayıt yenileme işlemleri ise 30 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında yapılacak.  2016-2017 2. Dönem sınavları ise 18-19 Mart 2017’de 3 oturum şeklinde yapılacak. Açıköğretimde okuyan öğrenciler ise kayıt yenileme işlemleri için Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidip, Açıköğretim bürosundan kayıtlarını yenileyebilirler.

AÖF’TE AÇIK UÇLU SORU DÖNEMİ

Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni bir uygulamaya geçiliyor.

18 Ocak 2017 tarihli Resmi gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle açıköğretim sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açılmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yaklaşık bir yıl süren yoğun bir çalışmanın sonunda, 2016/2017 öğretim yılı bahar döneminden itibaren açıköğretim sistemindeki bazı derslerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında kısa cevaplı ve açık uçlu soruların da kullanılmaya başlanacağını söyledi. Rektör Gündoğan, “Açıköğretim Fakültesi’nin 4 programında 4 ders kapsamında ilk uygulama başlayacak. Bu programlar Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih programları olacak. Türk Dili ve Edebiyatı programında Çağdaş Türk Romanı, Sosyoloji Programında Türk Sosyologları, Felsefe Programında Çağdaş Felsefe ve Tarih Programında Hukuk Tarihi derslerinin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.