0
828

Öztürk, Dalaman’da Muhtarları bilgilendirdi

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk Dalaman AK Parti ilçe başkanlığı binasında Dalaman muhtarlarıyla bir araya gelerek köylere ve ilçelere yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Dalaman Köyleri için yapılan ve yapılacak olan işleri anlatan Öztürk,  “Köylerimize sahip çıkıp eksiklerini tamamlıyoruz. Parke taşı, çok amaçlı salon gibi ihtiyaçları biz karşılıyoruz. İkinci etap olarak yılbaşında yeniden para gelecek bu paralar 6 ayda bir geliyor. Bizim üzerimize vazife değilken Bozbel’e salon yapıyoruz. Yapılan işlerin reklamasyonunu eksik yapıyoruz. Bu parayı İçişler bakanımız gönderdi . Valilik üzerinden biz taktim ediyoruz. Belediye bozbel’e çok amaçlı salon yapmıyor. Büyükşehir belediyesi elinde, Dalaman elinde yapacak olasalardı yaparlardı. Bizim amacımız Dalaman’a hangi parti olursa olsun yeterki hizmet gelsin, biz sadece vesile oluyoruz. Turizm bakanlığından geçtiğimiz dönem para aldık bildiğiniz gibi bizden destek isteyen her ilçeye ödenek çıkartıp hizmet verdik.

Ortaca’ya büyük hastane yaptırdık

Dalaman halkı içinde çok önemli bir hastane burada yaşayan vatandaşlarda o hastanede tedavi olabilecekler. Hastanenin İnşaatının %95’i tamam ama müteahhitin batması sonucu ortaya çıkan sorunlardan dolayı gecikti.

Dalaman Devlet Hastanesine 4 pratisyen

Dalaman Devlet Hastanesi D sınıfındaydı biz C’sınıfına çektik ve hastanemizde şu an 12 uzman doktor var. Sosyal medyada dolaşan haberlerde Dalaman Hastanesi çok eleştiriliyor. Vatandaşlara Dalaman Devlet Hastanesinin kapasitesinin arttırıldığını duyurmamız gerekiyor. İlk defa Hastane para kazanmaya başladı. Doktorlar döner sermayeden para almaya bile başladı ve artık buraya gelmek istiyorlar.

Hastanede eksikler var tabi tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, Genel olarak Doktor sıkıntısı yaşadığımız için Yeni doktorlarımız oldukça açıkları kapatacağız.

Muğla merkez olmak üzere hemen hemen bütün ilçelere Hastaneler ve yatırımlar yaptık.

Dalaman’da yat limanı tekrar projelendirilecek

Dalaman’da Yat limanı projesi için çok uğraştık, ama bizim projemizi mahkemeye vererek iptal ettirdiler. AK Parti olarak projeyi biz çıkardık ve hep destek verdik. Projenin iptal kararlarını da göz önüne alarak yeniden bastırıp bu projeyi eksiksiz bir şekilde kabul ettirmek için elimizden geleni yapacağız”dedi.

Haberin ayrıntılı video görüntüsü ilerleyen saatlerde yüklenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.