0
670

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik;

 “utanç verici,

insanlık dışı olay, şiddetle kınıyorum”

Ortaca Belediye başkanı Hasan Karaçelik, geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından sokak köpeklerinin zehirli yiyecek verilerek öldürülmesini, “utanç verici, insanlık dışı olay” olduğunu söyledi.

Sadece insanların değil, doğadaki tüm canlıların yaşam hakkının olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “İlçemiz Ortaca’da bizimle yaşamayı tercih etmiş bir grup sessiz dostlarımız ne yazık ki, biz insanlar tarafından zehirle katledilmiştir. Ben şahsen bir insan, bir belediye başkanı olarak, ilçemde yaşanan bu utanç verici, insanlık dışı olaydan büyük üzüntü duyuyorum ve şiddetle kınıyorum” dedi.

Yapan veya yapanların en kısa zamanda ortaya çıkmasını ve cezalandırılmasını dilediklerini ifade eden Başkan Karaçelik, “Hayvan dostlarının sürekli savunduğu bir konuya gönülden katılıyorum ve diyorum ki “hayvanlara yapılan her türlü işkence, haksızlık, onların haklarının ihlal edilmesi” suç sayılsın ve en ağır şekilde cezalandırılsın. Bu konuda hayvan dostlarının, STK’ların hep yanında oldum ve olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Ortaca şehir merkezinde kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan zehirli yiyeceklerden yiyen 13 sokak köpeğinden 11’i ölmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.