0
954

Ev sahipleri dikkat!

Evinizde kimlerin oturduğunu resmi işlemler yaptırdığınızda öğrenip şok yaşamayın.

Ortaca Cumhuriyet mahallesinde bir vatandaş, evinde başka birilerinin oturduğunu Nüfus Müdürlüğüne gittiğinde öğrendi.

Ortaca Cumhuriyet mahallesinde yaşayan ev sahibi Osman Konak, kendisinin mağdur olduğunu, başkalarının da aynı mağduriyeti yaşamaması için bu tür ciddi olayların daha dikkatli yapılması konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Kendisinin dışında geçen olayı çözmek için günlerdir uğraştığını anlatan Osman Konak, “Ortaca Nüfus Müdürlüğünden ikametgah almaya gittiğimde başka birinin evimde oturduğunu öğrendim. Evim okula yakın, öğrendiğim kadarıyla okula öğrenci kayıt ettirmek için benim iznim, haberim olmadan evimi ikamet adresi göstermişler” dedi.

Kendisi gibi mağdur olan insanların olabileceğini ifade eden Konak, “Yıllarca yurt dışında kaldım, böyle bir şeyle karşılaşmadım. Bunlar nüfusa başvuruda nasıl bulundu, hangi evrakları götürüyorlar. Araştırılmasını istiyoruz. Ev sahibinin imzası olmadan ikametgah yapılmasın. Onların basit bir şekilde usulsüz olarak yaptıkları işi benim sorumluluğumda olmamasına rağmen bu yaşımda uğraşan benim. Haberim olmadan yaptıkları bildirimi dilekçe vererek ben çözüyorum” diye konuştu.

Ev sahibi Osman Konak, konuyla ilgili, başta Ortaca Nüfus Müdürlüğü olmak üzere ilgili yerlere dilekçe vererek şikayette bulunduğunu da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.