0
768

HAYDOS Ekibi Yeşilova’da

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) yeni projelere imza atıyor.

Yaklaşık 1 ay önce Ortaca ve Dalaman belediyeleri ile Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) arasında yapılan işbirliği ile Gölhisar Belediyesi’nin talepleri doğrultusunda 200 sokak hayvanının kısırlaştırılması ve tedavisini yapan HAYDOS ekibi bir başka projeye daha başladı.

HAYDOS, bir veteriner hekim, bir tekniker, üç teknik elaman ile Burdur Yeşilova’da sokak hayvanlarının, kısırlaştırma, aşılama, tedavi çalışmalarına başladı.

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, ekibiyle birlikte Yeşilova’da 1 hafta çalışacaklarını söyledi.

 

Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek ile koordineli bir şekilde çalışmalar başladıklarını, afişlerle yapılan duyurularla kendilerine destek olduğunu ifade eden Türkan Dağdelen, “Sokak hayvanlarımızın sorunları, onları bir yerden bir yere taşımakla bitmez. Sorunu yerinde çözmek gerek.
Kısaca biz tası tarağı topladık Ersin Ozyer, veteriner hekim Mustafa Cihan (Dalaman belediyesi) tekniker Bekir Karakartal (Ortaca belediyesi) stajer Sıtkı Kesgin ve HAYDOS Yeşilova temsilcimiz Mesut Çal ile 7 gün gece gündüz Yeşilova canları için çalışacağız. Bizde internet başında ahkam kesmek yoktur. Biz konuşmayız, biz yaparız. 13-20 Ağustos arası,Türkiye’nin Maldivleri “Salda Gölü” nün bulunduğu Burdur/Yeşilova’da kısırlaştırma ve tedavi çalışması yapacağız” dedi.

Yeşilova’da 200 -250 civarında sokak hayvanını kısırlaştırma ve tedavi çalışmaları yürüteceklerini söyleyen Dağdelen, hayvan severlerden de destek istedi.

Dağdelen, “Unutmayınız bütün bunları arkada görünmeyen bir sürü güzel insanların desteği ile yapıyoruz, sizlerin desteği olmadan bir adım yol alamayız. Hedefimiz 200-250 köpek kısırlaştırmak ve aşılamak. Çorbada benimde tuzum bulunsun diyorsanız desteklerinizi bekliyoruz” diyekonuştu.

Adı: Denizbank

Hesap Adı: Ortaca Hayvan Dostları Derneği

IBAN: TR28 0013 4000 0030 5149 5000 01

Mama bağışlarınız için;https://www.temizmama.com/yavru-kopek-mamalari

Kargo adresmiz; Haydos bakımevi, Atakent mahallesi, Dalaman/Muğla.

 

MELAHAT KANBUR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.