1
921

Bu kampa hazırmısınız…

Türkiye’nin en güzel koyu Dalaman “Sarsala” 500 kampçıya 18-20 Ağustos tarihleri arasında 3 gün ev sahipliği yapacak.

Kariayolu Derneği Başkanı Turan Bulut, kampın, Dalaman Belediyesi, Üni Kamp ve Kariayolu Derneği ortaklığı ile tamamen ücretsiz olarak düzenlendiğini söyledi.

“Türkiye’nin en güzel koyu olan Sarsala’da etkinliklerle dolu müthiş bir kampa hazır mısınız?” diye seslenen Kariayolu Derneği Başkanı Turan Bulut, “Karia Yolu’nun muhteşem tarihi dokusu ve güzelliklerle dolu atmosferi ile sizlerle olacağız. Amacımız bölgemizi tanıtmak ve alternatif turizme katkı sağlamak” dedi.

Kampın, Dalaman Belediyesi, Üni Kamp ve Kariayolu Derneği ortaklığında Sarsala koyunda 18-20  Ağustos’ta yapılacağını ifade eden Turan Bulut, “Kamp etkinliğinin içerisinde Dalaman’ımızın gözbebeği olan Lydia Antik kentine Dalaman Doğa Yürüyüşçüleri grubu yöneticileri Yılmaz Akkuş ve Osman Sönmez eşliğinde 19 Ağustos 2017 tarihinde yürüyüş yapılacaktır. Şerefler mahallesi Kırcagedre sokağında olağanüstü sarkıt ve dikitlerin olduğu bir mağarayı gezeceğiz. Yürüyüşümüze Fethiye Müze Müdürlüğü’nden ilgili bir arkeolog eşlik edecek, kentin bilinen tarihi konusunda bilgilendirme yapacaktır” açıklamasında bulundu.

Melahat Kanbur

 

1 Yorum

 1. Karia coğrafyasının tanıtımına ve sürüdürülebilir altrnatif turizme katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdüren kariayolu derneği; Muğla valiliğinin 48-016-149 tüzük numarası ile 16.06.2017 tarihinde kurulmuştur.
  bu kamsamda paydaşları ile birlikte ilk olarak 18-20 ağustos’ta Karia kampı ve 13-19 kasımda kariayolu Bisiklet turu etkinliğini organize edecektir.
  Sayfa verilerine göre kamp etkinliğini 22 temmuz – 7 ağustos arasında 145 bin kişi görmüştür. Bu ilçemiz, karia coğrafyası ve kariayolu için az bir rakam değildir.
  kamp etkinliğimizde ilçemizin tarihi zenginliği olan Lydai’ye yürüyüş yapılacaktır.
  Kariayolu derneği Dalaman Doğa yürüyüşü grubu tarafından tespit edilen ve derneğimizce tescil işlemleri için fethiye imar ve şehircilik ilçe müdürlüğüne başvurusnu yaptığımız şerefler mahallesindeki sarkıt ve likitleri çok önemli olan mağara ziyaret edilecektir.
  sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.