0
550

Kantar ayağa kalktı..

Yaklaşık 5 hafta önce Köyceğiz’in Zeytinalanı mahallesinde sahibi tarafından aracın arkasına bağlanarak sürüklenen ve ağır yaralanan çoban köpeği “Kantar” hayata tutundu.

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, “Kantar”ın hayvan dostlarının yardımı sayesinde hayata tutunduğunu söyledi.

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, “Kantar”ın hikayesini kısaca anlatarak destek istedi.

Türkan Dağdelen, “Ramazan bayramın ikinci günü, bu yöreye tatile gelen bir genç tarafından Köyceğiz/Zeytinalanı mahallesinde otomobilin arkasına bağlanmış sürüklenen bir köpeğin videosu çekilmişti. Gencin yardım için aramadığı yer kalmıyor, tabii kimse o genci ciddiye almıyor, takii son çare olarak Haydos’a ulaşıncaya kadar. Kısaca gerçek adı “KANTAR” olan bu canı, uzun uğraşlar sonucu, o gün savcılık yoluyla sahibinden alınıp, bize verilmesini sağlamıştık. Aradan 36 gün geçti. Haydos’a yapmış olduğunuz bağışlar sayesinde bugün “KANTAR” canavar gibi oldu, çok mutlu, işin en acı tarafı, hala insan denen mahluklara güveniyor ve seviyor”

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, Deniz Bank şubesinde açılan hesaptan yardım yapılabileceğini duyurdu.

Dağdelen, “Çorbada benimde tuzum bulunsun diyorsanız, şimdiden çok teşekkür ederiz”

Hesap Adı: Ortaca Hayvan Dostları Derneği

İBAN: TR28 0013 4000 0030 5149 5000 01

Mama bağışlarınız için; www.temizmama.com.

Kargo adresmiz; Haydos bakımevi, Atakent mahallesi, Dalaman/Muğla

-MELAHAT KANBUR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.