0
423

Ne dahil,ne değil…

Turizm işletmecilerinin çekmediği kalmadığı “Herşey dahil” sisteminin suyu çıktı.

Dalyan Hotel Caria Royal işletmecisi Ali Mürşit Yağmur, “Herşey dahil otelde tatil yapan turist, butik otellere geldiğinde herşeyi aynı algılıyor. Cezasını biz butik otelciler çekiyor” diye tepki gösterdi.

Ali Mürşit Yağmur, Tur şirketlerinin ve otellerin misafirlerini doğru dürüst bilgilendirmesini, ne dahil, ne değil açık açık anlatmasını istedi.

Turistlerin herşey dahil otelden butik otele geldiği zaman her şeyin bedava algıladığına dikkat çeken Ali Mürşit Yağmur, “Herşey dahil hotellerinde konaklayıp ertesi gün herşey dahil olmayan butik turizm bölgelerıne giden misafire konakladığı son gün herşey dahil oteli ortasyon eğitimine alması gerekir ” dedi.

Misafirin “herşey dahil olmayan” otele geldiği zaman yediği içtiği herşeyi bedeva sanıp farklı şeylere yönlendiğini ifade eden Ai MürşitYağmur, “Lütfen ‘Herşey dahil’ otellleri misafirleri doğru bilgilendirme yapılması gerekiyor.. Misafirlerin kafası karışıyor. Hiç olmasa misafirin son c-out yapacağı gün herşey dahil yapmayınız ki cezasını biz çekmeyelim. Siz tek patrona calışır iken bizler otelcisi, resturantcısı, teknecisi, barcısı, taksicisi, cafesi ile cezasını fazlasıyla ödüyoruz. Bazı herşey dahıl otelleri ülkemize gelen misafirleri ve turistlerı otelden dışarı çıkarmaz ve gelen turisti geldiği gibi geri gönderir iken bizler bölgemizi ve ülkemizi tanıtmak için çabalıyor ve bunun için hiç bir ücret talep etmiyoruz. Biz butik yerlerin beton yığınları lüks otelleri ve şasalı açık büfelerimiz yok. Fakat gönülden ve severek hizmet edip, Türk misafir perverliğini, Anadolu kültürünü yaşatmaya çalısıyoruz. Bunun cezasını da Butik Turizm bölgelerinin çekmesı gerekmiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.