Sağlıkta şiddet önlenemiyor

0
1493

Sağlıkta şiddet önlenemiyor

Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, iki doktor hasta yakınlarının şiddetine maruz kaldı. Ortaca’daki meslektaşları saldırıyı kınadı.

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde  ameliyat sırasında hayatını kaybeden bir hastanın yakınları doktorları darp etti. Hasta yakınlarının, hastanın ölümünden doktorları sorumlu tuttuğu öğrenildi.

‘Sağlıkta şiddete hayır’ eylemine hastane çalışanları, güvenlik görevlileri, hastanenin kendi çalışanları haricinde çevredeki hastanelerden de destek geldi. Hastaneye tedavi için gelen hasta yakınları da eyleme destek verdi.

-Ortaca’dan Ankara’ya destek

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki sağlık çalışanlarından da, Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına yönelik şiddete tepki geldi.

Türk Sağlık Sen ortaca İlçe Temsilcisi Esalettin Keskinli, Ankara’da sağlık çalışanına yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

Bu olayı her ne şekilde olursa olsun tasvip etmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Türk Sağlık Sen ortaca İlçe Temsilcisi Esalettin Keskinli, “Bu tür saldırılar çalışma şevkinide kırmaktadır. Hepimiz her an bir saldırıyla tehditle karşı karşıyayız. Son dönemlerde yaşanan bu tür olaylar için caydırıcı yasal düzenlemeler yapılmaya çalışıldı ama demekki bunlarda yeterli değil” dedi

Keskinli, “karşılıklı hatalar yanlış anlaşılmalar olabilir. Fakat bunun karşılığı şiddet olmamalıdır. Bu tür hoş olmayan olayların bir daha yaşanmamasını, karşılıklı sevgi, saygı ve hoş görü içerisinde hizmetlerin devamlılığının sağlanmasını diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.