0
975

Sarsala’da bir ilk

Dalaman Belediyesi  50. Yıl kutlamaları kapsamında 4. Günün de  Dalaman’ın en güzel koylarından biri olan Sarsala’da Ece Mumay konseri ve “Mezarcı Film Galası” yapıldı.

Ece Mumay konser verdi

Denizin  içine organizasyonlar için sahne kuruldu. Akşamın ilk süprizi ise Ece Mumay oldu.  Hayranlarına birbirinden güzel şarkılarını söyleyen Muman; “İlk defa açık havada konser veriyorum bu başlangıç benim için çok güzel oldu”dedi. Yaklaşık 5.000 bin kişinin katıldığı konser yerini ünlü oyuncuların kadrosundan oluşan film galasıyla devam etti.

Mezarcı Film Galası yapıldı

Ünlü oyuncuların katıldığı Mezarcı filmi galasına Sanatçı Emre Altuğ, Nilay Erdönmez , yönetmen Talip Karamahmutoğlu ve Dondurmam Gaymak’ta oynayan Turan Özdemir gibi isimlerde yer aldı.

 

Krallara layık yerdesiniz

Şarkıcı Emre Altuğ Gala’da yapmış olduğu konuşmasında ; “Krallara layık yerlerde yaşıyorsunuz, burayı daha çok kişi görsün bilsin istiyoruz. Burası dünyanın en güzel ve özel yerlerinden bir tanesi, çekmiş olduğumuz bu film Dalaman’a inşallah katkısı olur”dedi.

Dalaman’ı herkes bilecek

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz ; “Dünya’nın cennet köşesi olan Dalaman’ı mızın incisi Sarsala koyumuzun muhteşem güzelliği içerisinde 50. Yıl dönümümüzü ve Şerfler Mahallemizde çekimleri yapılan “Mezarcı film galası” ‘n da sizlerle buluşmak  bizleri unurlandırdı. Dalaman’ın varlıkları çok biz bunları teker teker keşfedip projelerle hayata geçireceğiz, Rafting Türkiye Şampiyonasını Dalaman Kaymakamlığı ve Belediyemiz iş birliği ile Rafting Federasyonu As başkanı’nın bize önerisiyle gelişen Şampiyona Dalaman’da yapıldı.

İlçemizin tanıtımına çok fayda edeceğini düşündüğümüz “Mezarcı “ filmini Dalaman’da çekilmesinin önünü açıp kolaylıklar sağladık.  Biz bunların meyvesini önümüzdeki yıllarda Dalaman halkı olarak Dalaman’a yedireceğiz. Tanıtımların Dalaman’ı her zaman bir şeyler kazandıracağını hep biliyorduk, işte bizim projelerimizin arasında hep bu vardı.”dedi.

Haydos Başkanı Türkan Dağdelen’in tedavi altına aldığı “Ökkeş” isimli Köpeğin “Mezarcı” filmindeki yeri ise bambaşkaydı. Film Galasına katılan Türkan Dağdelen,  sahneye oyuncular arasında Ökkeş’inde  çıkmasından mutluluk duydu ve herkes ayakta alkışladı.

Konuşmaların ardından sahnelenen film Gala’ya katılan vatandaşlar tarafından merekla izlendi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.