0
580

Köyceğiz ve Ortaca’da kültürel etkinlik

Ortaca ve Köyceğiz ilçeleri son günlerde kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ortaca Dalyan’da Ortaca Belediyesinin düzenlediği “Dalyan Kitap Günleri ve Okuyucu Yazar Buluşması” yapıldı. Köyceğiz’de ise Alila otelde ‘Sözlü kültürümüz’ konulu konferans düzenlendi.

Dalyan’da düzenlenen 20 yayın evi ve 13 yazarın katıldığı kitap günlerinde sergi, söyleşi, imza günleri ve dinletiler gerçekleştirildi.

Her iki etkinliğe de katılan emekli Tarih Öğretmeni Günür Karaağaç, bu tür kültürel etkinliklerin okuyucu kitlesini olumlu yönde etkilediğini söyledi.

Günür Karaağaç, “Köyceğiz Turizm ve DoğayıKoruma Derneğinin konuğu olarak Alila otelde ‘Sözlü kültürümüz’ konulu konferansa katıldım. hafta içerisinde de Ortaca belediyesinin Dalyan’da düzenlediği 1. Kitap Şenliği adı altındaki, “Dalyan Kitap Günleri ve Okuyucu Yazar Buluşması”na katıldım. Her iki etkinliğe de vatandaşlarımızın ilgisi bir yazar olarak beni mutlu etti. Ben de burada 18 eserimden ancak 3 tanesini sergileyebildim. Umarım önümüzdeki yıl ikinci şenliğimizi gerçekleştiririz ve geleneksel hale gelir. Bu etkinliği düzenleyen Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Köyceğiz’deki etkinliği gerçekleştiren Ömer Oflaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kitap Günleri Okur Yazar Buluşması etkinliğine katılacak olan yazarlar;

Savaş Ünlü, Karahan Yılmaz, Deniz Erbulak, Atakan Kelleci-Deniz Erbulak, Hasan Ali Toptaş, Engin Topuz, Ergün Poyraz-Erdal Şahin, Dilara Keskin, Emre Gül, Koray Yersüren, Yusuf Piliç ve Zübeyir Kındıra

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.