0
588

Zincir marketlerin cezası küçük esnafa

Yıllar önce ilçelerde her köşe başına açılarak küçük esnafı bitiren zincir marketlerden bir darbe daha.

Zincir marketlerin işportacı gibi kaldırımlara tezgah açmasına ses çıkaramayan Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, küçük esnafın işyerlerinin önüne koyduğu dondurma dolaplarını kaldırmasını, işyerinin önüne herhangi bir şekilde ürün çıkarmaması için tutanak tuttu. Zincir marketlere küçük esnaflarada izin vermiyoruz örneğinin gösterilmesi tepki çekti.

-Artık zincir marketler de tezgah açmayacak

Kaldırımları kendilerinden çok zincir marketlerin işgal ettiğini söyleyen esnaflara zabıtaların cevabı ise, ‘artık onlar da tezgah açmayacaklar’ oldu. Zabıta ekiplerinin kısa süre önce işyerlerinin önüne çizdikleri sarı renkli çizgilerle buraya kadar işyerleri kullanabilir demeleri kafaları karıştırdı.

Ortaca, Dalaman ve Dalyan’da küçük esnaflar ise Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe vererek, işgaliye ücreti karşılığında belirli bir alanı kullanmak isteyeceklerini iletecekler.

Yaz sezonu bitirilene kadar süre istediklerini ve yanıt bulamadıklarını söyleyen bir esnaf, “bize tanınan süre 5 gün. Kaldırmaz isek zabıta ceza kesecekmiş. Yol yapımı var diye 7 aydır iş yapamıyoruz, bırakın sezonu geçirelim, makul ölçüde işyerlerimizin önünü kullanalım, işgaliyesini ödeyelim. zincir marketler hiç ihtiyaçları olmadığı halde kaldırımlara tezgah açtı kimsenin sesi çıkmadı” dedi.

Ortaca’da zincir market yakınındaki bir işletmeci ise, “biz dışarıya sandalye çıkarsak zabıta başımıza dikiliyor, onları gösterdiğimizde bize Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uygulaması diyorlar. Şimdi de onların gözünü boyamak için bizi kullanıyorlar, yine zincir marketlerin cezası bizlere kesiliyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.