0
613

Dalaman, Kariayolu Derneği, bisiklet ve doğa tutkunlarını “Kariayolu Bisiklet Turu” etkinliğine davet ediyor.

Karia yolunun tanıtımı amacı ile Fethiye Göcek D-Marin’den başlayan, Dalaman Sarsala, Ortaca Sarıgerme ve Dalyan’da, Köyceğiz’e ve Ula Geyik Kanyonunda konaklamalı olarak 13-19 Kasım tarihleri arasında “Kariayolu Bisiklet Turu” düzenlenecek.

-200 kilometrelik parkur

Kariayolu Derneği başkanı Turan Bulut yaptığı açıklamada, derneğin, tarihi kariayolu’nun tanıtımının yapılması, sportif etkinlikler, alternatif sürdürülebilir turizme katkı ve yol üzerindeki tarımsal üretim yapan üreticiler ile turist ve sporcuları bir araya getirmek, karia yolunun başlama ve bitiş noktasına kadar kullanılabilir hale getirilmesi için sosyal sorumluluk projeleri üretmek amacı ile kurulduğunu söyledi.

Bölge tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Turan Bulut, “Tarihi yolda yürümek, bisiklet binmek ve koşmak isteyen ziyaretçilerimiz için İlçe Kaymakamlıkları ve belediye başkanlıkları ile görüşüp uygun noktalara kamp alanları oluşturacağız. Amacımız bölgemize gelen ziyaretçinin güvenilir bir hizmet almasıdır” dedi.

Tarihi kariayolunun bulunduğu coğrafyada 13 – 19 Kasımda toplamda 200 Km’lik rotayı günlük ortalama 30-36 km pedallayarak 6 farklı noktada konaklama, bisiklet turu ve kamp yapacaklarını ifade eden Bulut, “Önce belirtelim “BU BİR BİSİKLET FESTİVALİ DEĞİLDİR.” Etkinliğimiz sosyal sorumluluk projesidir. Amacımız karia yolunun tanıtımı içindir. Her bisikletçinin hayali olan uzun tura çıkmanın denemesi olacaktır. Tüm kamp, yol, gıda ve su malzemenizi çantanızda taşıyacaksınız. Araç yardımı yok. Artçılarımız yanınızda olacak. Gıda ve su alışverişleriniz için şehir merkezlerinden geçilecektir. Bisikletçi bulunduğu merkezde transit geçen değil farkındalık yaratmak için ilçe merkezlerimizde kısa süreli dolaşırken imrenilerek izlenecektir.  Forma verilmeyecektir. Katılım belgesi düzenleyeceğiz. İsteğimiz sizleri sakin doğanın içerisinde dinlenmenizi sağlayabilmek. Bisiklet kullanıcısı olmayan doğa aşığı arkadaşlarımız kamp yerlerimizde (Göcek D-Marin’de, Dalaman Sarsala koyunda, Ortaca Sarıgerme ve Dalyan’da, Köyceğiz’de ve Ula Geyik Kanyonunda konaklayacaklardır) Uzun tur bisikletçi dostlarımızın sunumu, yoga, latin dans öğretisi, müzik ve kamp ateşimiz olacaktır” açıklamasında bulundu.

-Önemli bilgi

Katılım ücreti alınmayacak misafirlerimiz:

– Şehit yakınları; Gaziler ve yakınları

– Öğrenciler (25 yaş sınırı vardır)

-75 yaş üstü misafirlerimiz

– Koruncuk korunmaya muhtaç çocuklar vakfı katılımcıları

– Özür sizsiniz katılımcıları

Kariayolu Bisiklet Turu ve kamp etkinliğinin katılım ücreti 20 liradır. Uzaklarda hayali olan, bisikletini ve çantasını alsın, katılsın bize.

Bisiklet binmeyen misafirlerimiz kamp alanlarımızda etkinlik boyunca kamp kurabilirler.

Turcuların uyguladığı gibi 2 gün çadır 3. gün otel, pansiyon da kalabilirsiniz. Tüm Tur boyunca otel ve pansiyon tercih edebilirsiniz.

Sayfamızı beğenir ve etkinliğimizi paylaşırsanız sizlere çok teşekkür ederiz.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.