Dalaman’da “Bitki Koruma Ürünü Uygulama Eğitimi”

0
469
Dalaman'da

 

Dalaman’da “Bitki Koruma Ürünü Uygulama Eğitimi”

 

 

Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, 2014 yılında yürürlüğe giren yönetmelik ile ilgili üreticilere Bitki Koruma Ürünü Uygulama Eğitimi” verildi.

 

 

Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası binasında gerçekleştirilen eğitimde üreticiler Ziraat Mühendisleri Olgun Kılınç, Mustafa Geze ve Ziraat Teknisyeni Ali Öztürk tarafından bilgilendirildi. Üreticilerin soru ve önerileri cevaplandırıldı.

 

Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Kaşkaya toplantıda, Bitki koruma ürünlerinin önerilmesi, uygulanması ve kayıt işlemleri hakkında yönetmelik, zirai mücadele yöntemleri, Bitki Koruma Ürünü kullanırken dikkat edilecek hususlar, uygulamanın insan sağlığı üzerindeki etkileri, Üretici kayıt defteri hakkında bilgiler verildiğini söyledi.

 

 

Üreticilere ayrıca, Zirai mücadele aletleri ve zirai mücadele aletlerinin kalibrasyonu, ölçme aletinin veya düzeneğinin doğru sonuçlar verecek şekilde ayarlanması, gübrelemenin toprak analizine dayanılarak yapılması ve anızların (ekinlerin biçildikten sonra toprakta kalan kök ve sapları) yakılarak yok edilmemesinin gerekliliği vurgulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.