80 yaşındaki Şehri Nine kayıplara karıştı

0
427
80 yaşındaki Şehri Nine kayıplara karıştı

80 yaşındaki Şehri Nine kayıplara karıştı

OMR_0076 2

Köyceğiz’e bağlı Çayhisar Mahallesinde, 20 gün önce kızının yanına gitmek üzere evden ayrılan 80 yaşındaki Şehri Şahan kayıplara karıştı. Şehri Şahan, Köyceğiz Jandarma Karakol komutanlığında görevli askerler, Muğla Alay Komutanlığı’ndan gelen jandarma komando timi ve vatandaşlar tarafından aranıyor.

 

Şahan’ın postaneden 534 lira yaşlılık maaşını almak üzere damadı ile birlikte 11 Haziran’da Köyceğiz’e gittiği öğrenildi.

Arama çalışmalarına katılan Şahan’ın damadı Zafer Sarıtaş, kayınvalidesinin 10 Haziran’da yanına geldiğini ve birlikte yaşlılık maaşını çektiklerini söyledi.

11 Haziran’da Köyceğiz’den maaşını çektikten sonra Şahan’ı, Çayhisar Mahallesi’ne giden büyükşehir dolmuşa bindirdiğini anlatan Sarıtaş, “O günden sonra ‘evine varmıştır’ düşüncesiyle aramadım. Yakınlarımız görünmediğini söyleyince Çayhisar’daki evine baktım ve olmadığını gördüm. Karakola haber verdik ve armaya başladık” dedi.

Çayhisar Mahallesi Muhtarı Resmi Korkut, Şehri Şahan’ın komşularına kızımın yanına gidiyorum diyerek evden ayrıldığını bir daha da kendisinden haber alamadıklarını söyledi.

Resmi Korkut, Şahan’ı mahalle sakinleri, ilçe jandarma komutanlığı ekipleri ve il jandarma komutanlığına bağlı komando timi ile geçiş güzergahları ve gidebileceği yerlerin arandığını ifade etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.