6,5 milyon liralık fiyasko

0
864
 6,5 milyon liralık fiyasko

 6,5 milyon liralık fiyasko


Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Ortaca Atatürk bulvarında yürütülen 6,5 milyon liralık yol bakım çalışması “kaplumbağa hızıyla” devam ediyor.

-Sıcak asfalt komedisi

Atatürk Bulvarındaki 1,5 kilometrelik yolun gidiş-dönüş olarak kaldırım çalışması tamamlanmasına rağmen sıcak asfalt dökülerek kullanıma açılamadı.

Yaklaşık 10 günde 100 metre ikinci kat sıcak asfalt dökümü yapıldı. Günde ortalama 10 metre dökülen sıcak asfalt ise belli olmayan nedenlerle iş makinalarıyla sökülmeye başlandı.

-Kamyon yerine el arabası, iş makinası yerine hilti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün fotoğrafı kullanılarak “Sizin için varız, Muğla’ya hizmetkarız” afişinin önünde iş makinaları park halindeyken, bir işçinin el arabası ve elinde hilti ile çalışma yapması dikkatlerden kaçmadı.

-24 saatte bitirilecek yol, belirsizliğini koruyor

Diğer taraftan Atatürk Bulvarının ikinci etap çalışması ise bu yolun tamamlanmasını bekliyor. Burada çalışan iş makinalarının hiçbir iş yapmadan en az 4 defa değişmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Düzenli çalışma yapılması halinde 24 saatte bitirilecek yol için çalışmalar yine durdu. Yeni iş makinalarının yolda olduğu öğrenildi.

Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi, buna ne diyeceksiniz

Muğla Büyükşehir belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı sosyal medya hesabından işin devam ettiğini açıkladı.

Mehmet Ali Avcı, “Bu iş devam ediyor. Bir gecikme sorunu yaşanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere, Büyükşehirin ilgili bürokratları, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve bizler  gereken çalışmayı sürdürüyoruz.. Gecikmeden dolayı esnafımıza ve halkımıza özür borcumuz var.Şu bilinmeli ki, bu ihaleler 4734 sayılı kamu ihale yasasına göre yapılmaktadır. Bu yasaya göre belediyenin mütaahhit seçme hakkı yoktur. Mevcut yasa ne diyorsa buna uymak zorundayız. Devletin ihale ettiği işletde de çok uzun geçikmeler, işi bırakmalar, işi düzgün yapmama gibi birçok olayı yaşıyoruz. Muğla yoluna bakarsanız, Toparlar ve Döğüşbelen’de yolun asfaltının yapılmadığını görürsünüz. O yolun yapımına başlanalı 14 yıl oldu. Buna ne diyeceksiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.